Домашнє насильство

 Для громадян,
що потерпають від домашнього насильства!

        

На виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658 « Про затвердження  Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» повідомляємо, що персонально відповідальними особами  по місту Ковель  призначено:

Прокопів Ігор Ярославович -  заступник міського голови, контактний телефон – 61707;

Шарунович Валентина Іванівна – завідувач сектору з питань сімї та оздоровлення дітей управління соціального захисту населення, контактний телефон – 52918;

Ознаки того, що проти вас вчиняють насильство

     Зазвичай люди, які зазнають домашнього насильства, не розуміють, що зіткнулись із ним. У суспільстві існує думка, що насильством слід вважати лише фізичні вияви агресії. Проте експерти говорять про його наступні різновиди. Психологічне насильство може проявлятись у тому, що людина принижує та маніпулює вами, зневажає та ігнорує ваші бажання, думки, почуття. До цього виду насилля також відносять переслідування, постійний контроль з боку кривдника, погрози. Якщо вас ігнорують чи дискримінують через ваші переконання, віросповідання, національну, расову належність чи походження, шантажують – все це є одним із проявів психологічного насильства. Коли вас обмежують у доступі до грошей чи забороняють використовувати ваші кошти так, як ви вважаєте за потрібне, це можна вважати  економічним насильством.  Фізичне насильство  проявляється  в побиттях, обмеженні вашої свободи  тощо. Погрози вбити чи навмисно створити ситуацію, яка може загрожувати вашому життю та безпеці, також  називають  проявами  домашнього  насильства. Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше  правило  НЕ МОВЧАТИ!
     Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи  все  у  вас гаразд. Якщо насильство відбувалося у присутності дітей  або щодо  них,  напишіть  заяву  до  служби  у справах  дітей.

     Відповідно до ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству» потерпілі від насильства можуть отримати  безкоштовну юридичну допомогу в Центрах безоплатної юридичної допомоги. Зокрема, юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав.

 

Що робити,  якщо  насилля   відбувається   раптово

Не завжди вдається уникнути насильства і може так статися, що в один момент вам  доведеться  екстренно  виходити  з кризової ситуації.  Перше, що слід пам’ятати, – не варто відповідати агресією на агресію. Особливо цього не слід робити з людиною, яка перебуває у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Спробуйте повідомити про ситуацію знайомим, друзям, родичам. Якщо у вас є можливість викликати поліцію – зробіть це! Коли правоохоронці прибудуть на місце, то чітко поясніть  їм  що сталося  та  напишіть  заяву. Якщо  у вас є тілесні ушкодження, то зафіксуйте їх. Висновки лікарів можуть стати одним  з  доказів  на  суді.

На державному рівні питання домашнього насильства та насильства за ознакою статі  регулюється ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків» та постановою Кабінету Міністрів України  № 658 від 22.08.2018 року «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».

 


Додатково для громадян міста, куди звертатись  у  разі домашнього насильства  і  насильства  за  ознакою  статі.

Повідомляємо, що на виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»   розпорядженням міського голови  від  04  грудня  2018  року № 358-р у місті створено міську координаційну раду з питань сім’ї, гендерної  рівності, демографічного розвитку, запобігання  насильства  в сім’ї  та  протидії  торгівлі  людьми. Одним із основних завдань Ради є: сприяння здійснення ефективної  державної політики  з питань сім’ї, запобігання домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також розгляд питань, які потребують узгодженої співпраці  суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері  запобігання та протидії домашньому насильству  тощо.

Також, на території міста функціонує обласний центр соціально-психологічної  реабілітації  дітей.   В  м. Луцьку  здійснює свою діяльність Волинський   обласний   центр   соціально-психологічної   допомоги. У разі необхідності особи, які  постраждали від домашнього насильства можуть особисто  звернутися  за  отриманням  відповідної  допомоги.

Разом з  тим,  за  інформацією відділу організації несення служби м.Ковель  управління  патрульної  поліції  у  Волинській ДПП,  незабаром  працюватиме  новостворений  підрозділ  «ПОЛІНА»,  який  буде  займатися  питаннями  запобігання  та  протидії  домашньому  насильству  і  насильству  за  ознакою  статі.

Окрім того,  при  управлінні  соціального  захисту населення  виконавчого  комітету  Ковельської  міської  ради  створено  сектор  з  питань сім’ї та оздоровлення  дітей, до функцій  якого  відноситься координування роботи з питання   запобігання  та  протидії  домашньому  насильству,   насильству  за ознакою статі,  протидії  торгівлі   людьми   та   гендерної  рівності.

 

Ковель VS Covid
Станом на 06.12.2021 
Захворіли за добу: 28
Одужали за добу:106
Кількість хворих  в стац. МТМО:82
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти