Система охорони здоров’я міста

Державні лікувально-профілактичні установи

Ковель – місто з розгалуженою мережею закладів охорони здоров’я. Міські лікувально-профілактичні установи, що фінансуються з міського бюджету, входять до складу комунального некомерційного підприємства "Ковельське міськрайонне територіальне медичного об’єднання Ковельської міської ради Волинської області" (далі МТМО), а саме: центральна районна лікарня, пологовий будинок та міські амбулаторії загальної практики сімейної медицини Центру первинної медико-санітарної допомоги.
Крім цього, в місті функціонує КЗ «Волинська обласна лікарня «Хоспіс»,  КЗ «Ковельська поліклініка Волинської обласної ради» та  державне експериментальне підприємство з протезування кінцівок  Львівського протезного заводу (тел.6-53-77).
У лікувальних закладах міста розгорнуто 520  ліжок та 75 ліжок денного стаціонару. Особливістю надання медичної допомоги в лікувальних установах міста є те, що 25-30% ліжкового фонду використовується для надання медичної допомоги сільському населенню Ковельського району та іногороднім – до 18%.
В центральній райлікарні запроваджуються новітні технології оперативних втручань на рівні обласних і державних установ. Так, в травматологічному відділенні проводиться артроскопія та операції по ендопротезуванню кульшових суглобів, в отоларингологічному – ендоскопічні оперативні втручання при різноманітних патологіях носа та носових синусів.
У складі травматологічного відділення цілодобово надає невідкладну медичну допомогу травмованим  та постраждалим – травматологічний пункт.
На базі офтальмологічного відділення центральної райлікарні працює центр мікрохірургії ока. Офтальмологи в своїй практиці постійно користуються  безконтактною пневмотонометрією.
 В урологічному відділенні функціонує кабінет літотрипсії (роздроблення каменів), також проводяться оперативні втручання з приміненням ТУР-катетера при аденомі передміхурової залози.
На базі хірургічного відділення центральної райлікарні  та гінекологічного відділення пологового будинку широко запроваджені лапароскопічні операції хворим даних профілей. Крім того хірургами проводяться судинні, нейрохірургічні, кардіохірургічні  операції. Також на базі Ковельського МТМО віднедавна проводяться пластичні, косметичні операції провідними пластичними хірургами м. Львова та Києва.
 Впроваджено в повсякденну практику для лікування ран, виразок шлунково-кишкового тракту сучасний  медичний апарат «Плазон».
Проведення магніто-резонансної та комп’ютерної томографій  є вагомим доповненням в діагностично-лікувальному процесі хворих.
Холтерівське моніторування, ультразвукова діагностика з еластографією, денситометрія, бронхоскопія, ендоскопічні методи діагностики, а саме, колоноскопія, знайшли своє примінення в діагностичному відділенні.
Високоефективний метод діагностики окремих захворювань периферичної нервової системи – електронейроміографія  використовується лікарями в неврологічному відділенні.
Забезпечення відділення амбулаторного гемодіалізу 9 апаратами «штучна нирка» дало можливість надавати необхідну допомогу хворим як жителям Ковельщини, так і прилеглих районів.
У відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії центральної райлікарні продовжує успішно функціонувати центр тромболізисної терапії для хворих з інфарктом міокарду. В центральній райлікарні функціонує бактеріологічна та клініко-діагностична лабораторії, при пологовому будинку – цитологічна лабораторія.
На новопридбаному автоматичному біохімічному аналізаторі Cheray в лабораторії проводиться широкий спектр біохімічних аналізів крові, також на газовому аналізаторі крові визначаються електроліти і гази крові, на сучасному імуноферментному аналізаторі  -гормони щитовидної залози та РSA.
Широкого примінення в дерматології для діагностики та лікування знайшли закуплені апарати «Кріотон», дерматоскоп та ультрафіолетова кабіна.
Широкий спектр фізіотерапевтичних процедур – соляна шахта, пресотерапія, ударно-хвольова терапія, кінезіотерапія (підвісна терапія) застосовується при лікуванні хворих у фізіотерапевтичному відділенні.
Невід’ємною частиною в лікуваній практиці при багатьох захворюваннях є функціонування при цьому відділенні реабілітаційної кімнати.
Відділення трансфузіології центральної райлікарні працює в режимі міжрайонного відділення, так як проводить плановий забір крові донорів з Старовижівського району.
У відділеннях, кабінетах прийому центральної райлікарні запроваджено електронне ведення медичної документації (Dr. Eleks).
Також в центральній райлікарні встановлюється киснева станція з забезпеченням подачі кисню в операційні зали, відділення, палати.
Для надання екстреної медичної допомоги в місті цілодобово функціонує Ковельське відділення екстреної медичної допомоги Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
До складу центральної районної лікарні входить  поліклініка з наявністю спеціалістів різного профілю, які надають спеціалізовану медичну допомогу амбулаторним хворим, та дитяча поліклініка, в якій педіатри та спеціалісти вузького профілю проводять відповідну профілактичну та лікувально-діагностичну роботу серед дитячого населення.
В пологовому будинку, крім стаціонарних відділень функціонує жіноча консультація з         20 ліжками денного перебування хворих.
Фінансування комунальних лікувальних установ міста здійснюється за кошти Національної служби здоров'я України та з міського бюджету. Додатково залучаються кошти за рахунок міжбюджетного трансферту з районного бюджету в міський за фактично надані медичні послуги сільським жителям, а також кошти, отримані від надання платних послуг та кошти благодійних організацій. Крім цього, з міського бюджету здійснюється фінансування "Програми фінансової підтримкита розвитку комунального некомерційного підприємства Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання Ковельської міської ради Волинської області на 2018-2021 роки» та окремі цільові заходи: зокрема, для лікування хворих, що потребують програмного гемодіалізу, отримання ліків за пільговими рецептами, забезпечення хворих на цукровий діабет інсулінами, як вітчизняного так і імпортного виробництва. Відділом охорони здоров’я створена міська Координаційна рада з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії, проводиться профілактична робота та широке інформування населення про роботу кабінету “Довіра” (анонімне і безкоштовне обстеження на ВІЛ/СНІД), про впровадження в нашому місті замісної підтримувальної терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків.


Ковель VS Covid
Станом на 21.10.2021 
Захворіли за добу: 89
Одужали за добу: 32
Кількість хворих  в стац. МТМО:  97
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти