Савельєв Макар Аврамович

 

Савельєв Макар Аврамович

Звання "Почесний громадянин міста Ковеля" присвоєно рішенням виконкому №254 від 23 червня 1969 року.

Народився Макар Аврамович 25 липня 1912 року у місті Знаменка Кіровоградської області в сім’ї залізничників. В 1935 році закінчив Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту. Був призначений заступником начальника дистанції колії станції Основа Південної залізниці. З жовтня 1939 року — начальник Ковельської дистанції колії.

На початку Другої світової війни Макара Аврамовича відряджають на Оренбурзьку залізницю, куди була евакуйована і Ковельська залізниця. Там він також трудився начальником дистанції.

На другий день після визволення Ковеля від фашистських загарбників Макар Аврамович Савельєв приїхав у місто. Завдання було єдине: з Ковеля на Захід якомога швидше повинні піти поїзди з підкріпленням для наступаючої армії. Дні і ночі Макар Аврамович проводив на вузлі. На допомогу з різних залізниць приїжджали фахівці. Всі — незнайомі люди. І йому, начальнику дистанції, треба було згуртувати їх, спрямувати зусилля до однієї мети — швидше відкрити прийом поїздів, організувати їх проїзд до кордону з Польщею.

Для начальника дистанції час втратив лік. Невтомна праця вдень і вночі. Праця і ще раз праця. І як результат - колія до Ягодина відкрита. Нині мало хто знає, якими неймовірними зусиллями колективу і його начальника здобуто таку трудову перемогу.

З 1944 по 1976 рік Макар Аврамович очолював колектив Ковельської дистанції колії. Саме у нас на Ковельщині розкрився його талант  як вмілого, чуйного і вдумливого керівника, організатора залізничного господарства, громадського активіста, який завжди проявляв ініціативу, рішучість і наполегливість у досягненні державних завдань.

Улюбленій справі Макар Аврамович Савельєв віддав всі свої сили, вміння, професійну майстерність, був людиною слова, доброю і щирою.

Удостоєний звань Почесного залізничника і Почесного громадянина міста Ковеля, нагороджений кількома орденами і багатьма медалями.

Помер в 1995 році.

Читайте також:

Ковель VS Covid
Станом на 06.12.2021 
Захворіли за добу: 28
Одужали за добу:106
Кількість хворих  в стац. МТМО:82
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти