Анатолій Володимирович Семенюк

 

Анатолій Володимирович Семенюк

Звання "Почесний громадянин міста Ковеля" присвоєно рішенням сесії міської ради №11/36 від 23 червня 2016 року.

Семенюк Анатолій Володимирович народився і виріс в с.Клевецьк, Турійського району, Волинської області.

Вищу освіту здобув у Львівському політехнічному інституті, де навчався за спеціальністю «Електропривод і автоматизація промислових установок».

Пройшов трудовий шлях від електромонтажника (з жовтня 1963 року) до начальника Ковельського району електромереж (1985-1991рр.) та Ковельського міського голови(1991-1998рр.). Загальний стаж роботи – 47 років.

Анатолій Володимирович Семенюк двічі обирався міським головою Ковеля, депутатом обласної та міської рад.

Очолюючи міську громаду, багато зробив для розвитку демократичних засад в місті та його соціального і економічного розвитку. Одним з перших в області почав налагоджувати співпрацю із закордонними  містами.

Він плідно працює на ниві краєзнавства, написав та видав книги з історії рідного міста: «Ковель - минуле і сучасне», «Легенди Ковеля», «Благодать Божа», «Благовіщенська святиня – історична пам’ятка архітектури та духовності”, «Ковель: шлях через віки».

З його ініціативи та у співпраці із фотомайстром Василем Слободяном побачив світ кольоровий фотоальманах «Ковель», який перевидавався двічі і став своєрідною візитівкою міста.

Анатолій Семенюк, крім дослідницької роботи з історії Ковеля, оспівує його в поетичних творах – таких як «Золота підкова», «Цілющий попіл», «На крилах вітру» та інших. Тільки за пісню «Пісня про Ковель», яка практично стала гімном міста, він заслуговує на пошану і подяку.

Всього Анатолієм Володимировичем написано і видано 25 книг.

Він - ініціатор та організатор Всеукраїнської науково-практичної конференції «Ковель і ковельчани в історії Волині та України», яка відбулася у грудні 2013 року.

Анатолій Володимирович – член Національної спілки журналістів України і заступник голови журналістської організації Ковельщини.

Ним написано сотні нарисів і статей про видатних земляків, на політичні, духовні теми тощо.

Він – лауреат престижної обласної премії ім. Олександра Цинкаловського, нагороджений Почесним знаком НСЖУ та багатьма дипломами і Почесними грамотами міського голови та голови Волинської облдержадміністрації.

Анатолій Семенюк стояв у перших рядах борців за Незалежність України у буремних 1990-их. І сьогодні він бере участь у всеукраїнських краєзнавчих та літературних конференціях, друкує цікаві дослідницькі статті у наукових збірках.

Його внесок у культурну та історичну скарбницю міста і Ковельщини є досить вагомим. До того ж, він активно займається громадською, журналістською діяльністю та робить значний внесок у виховання молодого покоління в дусі патріотизму і любові до рідного краю.

За його ініціативи розпочалася організаторська робота з будівництва пам’ятника Тарасу Шевченку. Ще у 90-их роках, коли Анатолій Володимирович був міським головою, перейменовано посткомуністичні назви вулиць на національно-патріотичні. Він причетний до встановлення єдиного в Україні пам’ятника жертвам Другої світової війни. При ньому прийнято рішення про герб та прапор міста. Анатолій Семенюк – організатор і будівничий пам'ятника на центральному кладовищі невинно убієнним українцям у Ковельській в'язниці 23 червня 1941 року. Він багато зробив для становлення Української Православної Церви у Ковелі. Це за його сприяння постали Свято-Благовіщенський собор та Свято-Андріївська церк

Читайте також:

Ковель VS Covid
Станом на 21.10.2021 
Захворіли за добу: 89
Одужали за добу: 32
Кількість хворих  в стац. МТМО:  97
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти