Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припинив свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Водолазька Тамара Карпівна

 

Водолазька Тамара Карпівна

Водолазька Тамара Карпівна

Тамара Водолазька з чоловіком Андрієм Івановичем

Звання "Почесний громадянин міста Ковеля" присвоєно рішенням сесії міської ради №30/5 від 9 червня 2005 року.

Тамара Карпівна народилася у селі Шамівка Знаменського району Кіровоградської області. Нелегке життя випало на її долю. Сім'я переживала і колективізацію, і голод 1933 року.

Шамівську семирічку в 1934 році закінчила з Почесною грамотою. В цьому ж році вступила в сільськогосподарський технікум, який в 1939 році закінчила з «відзнакою» і в рахунок п'яти відсотків броні була направлена на навчання в Азово-Чорноморський сільськогосподарський інститут. Але заповітна мрія стати вчителем перемогла. У грудні 1940 року, з другого курсу, вона перевелась на навчання до Кіровоградського учительського інституту. Навчання було перерване війною.

У період окупації працювала в колгоспі, а також виконувала доручення Шамівського партизанського загону. Пізніше була медичною сестрою у військовому шпиталі, який знаходився в рідному селі. В червні 1944 року продовжила навчання у Кіровоградському учительському інституті. У 1945 році отримала диплом педагога. Кілька років працювала вчителем, директором школи у Берестечку, а з 1949 року – у Ковелі. Вчитель, завуч, директор семирічних шкіл № 5, № 7, № 1.

У березні 1955 року по Ковельському виборчому окрузі № 35 Тамара Водолазька була обрана депутатом Верховної Ради УРСР. Три рази обиралась депутатом міської ради.

Вагомі трудові здобутки принесли їй визнання і шану ковельчан. На її клопотання як депутата Верховної Ради у Ковелі було збудовано міст по вулиці Димитрова (тепер Сагайдачного) через річку Турію, добудовано і реконструйовано готель по вулиці Театральній, розпочато будівництво банно-прального комбінату, виділені кошти на будівництво лікарні, благоустрій міста, збудовано Палац культури в селищі Лукові.

У 1953 році як директор і вчитель біології семирічної школи № 7 вона першою в місті створила навчально-дослідну ділянку, кролеферму, побудувала теплицю. У 1967 році з ініціативи Тамари Водолазької, завдяки її наполегливості як директора, було розпочато будівництво нової СШ № 1. Невдовзі школа була побудована. Працюючи вчителем географії і біології, домоглася того, що в школі був створений перший в області кабінет з живим куточком, посаджений шкільний парк, створено навчально-дослідні ділянки.

 Бойові заслуги Тамари Водолазької відзначені орденом Вітчизняної війни II ступеня, орденом «За мужність», десятьма медалями. За трудові здобутки нагороджена медалями «За доблесну працю», «Ветеран праці», нагрудним знаком «Відмінник народної освіти УРСР» та багатьма Почесними грамотами різних рівнів.

До останніх днів вона вболівала за долю нашого міста, за свою рідну школу, ділилась своїм безцінним досвідом з учнями та вчителями.

Тамара Карпівна Водолазька запам'яталась усім, хто її знав, привітною, усміхненою, доброзичливою, уважною, щирою людиною, талановитим педагогом, вмілим організатором, істинною ковельчанкою.

Пішла з життя 17 січня 2009 року

Читайте також:

Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти