За шахівницю - з першого класу

За шахівницю - з першого класу

Шаховий клуб діє на базі Ковельської загальноосвітньої школи №10. Заняття у ньому відвідують понад 80 учнів.

Учні ЗОШ №10 у Ковелі знають, що таке «пішак», і як він може вести себе на шаховій дошці. Зокрема, школярам відомо, що ця фігура може змусити до капітуляції навіть «короля».

Ідея створення клубу з’явилася у вчителя фізкультури Віталія Волосюка. Якось чоловік відвідав шаховий фестиваль і тоді вирішив створити такий же клуб у місцевій школі.

Наразі заняття у шаховому клубі відвідують уже понад 80 учасників. Премудрості древньої гри хлопчикам та дівчаткам відкривають кандидат у майстри спорту Олександр Новокрещенов та тренер-викладач комплексної ДЮСШ імені Євгена Кондратовича Олена Черняк.

Зі слів жінки, вона мріяла про те, аби створити винятково дівочу групу. Мовляв, усі звикли, що дівчаток варто вчити танцям, малюванню, тільки не грі у шахи. «Мені хочеться довести, що є дуже талановиті дівчатка», - запевняє тренер.

Так, 10-річна вихованка Олени Черняк Антоніна Самолюк з Любомля захищає спортивну честь Волині на чемпіонаті світу в Македонії. У шаховому клубі переконані: серед їхніх вихованців також будуть майбутні чемпіони.

Директор десятої школи Світлана Шворак впевнена, що перспектива у розвитку клубу є. Адже багато школярів, навіть старшої школи, хочуть займатися у шаховому гуртку. Зокрема, учні, які навчаються на математичному профілі, відчувають, що «заняття у шаховому клубі будуть для них не зайвими, а просто необхідними», - наголошує керівник.

До слова, ще до нового року в клубі планують організувати шаховий фестиваль, де за шахівниці одночасно сядуть 160 учнів, аби визначити кращого шахіста школи.Телевізійний центр Ковель 

Читайте також:

19 листопада 2012
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти