Центр зайнятості допоміг знайти роботу майже двом тисячам ковельчан

Центр зайнятості допоміг знайти роботу майже двом тисячам ковельчан

За сприяння служби зайнятості протягом десяти місяців працевлаштовано 1939 жителів міста Ковеля (47% від усіх, що перебували на обліку), з них - 240 осіб, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. На місця, створені за рахунок надання дотацій роботодавцям, працевлаштовано 153 особи.
Служба зайнятості, з метою розвитку малого бізнесу та створення нових робочих місць, сприяє безробітним у започаткуванні власної справи. Для цього всім охочим організовує навчання у за напрямком «Підприємець-початківець», де безробітні вивчають основи управління власним бізнесом, основи обліку, оподаткування та звітності та навчаються складати бізнес-плани. З початку року одноразову виплату допомоги для зайняття підприємницькою діяльністю отримали 20 осіб. Середній розмір допомоги становив понад 7 тис. грн..
Особливе місце у системі заходів на ринку праці приділятиметься проблемі інтеграції інвалідів у суспільство, професійній конкурентності цих людей на ринку праці. Почути кожну людину з інвалідністю і запропонувати поміч намагаються спеціалісти центру зайнятості. Протягом десяти місяців на обліку в службі зайнятості перебували 93 особи з обмеженими фізичними можливостями, з них для 25 було підібрано місце праці (6 осіб працевлаштовано на дотаційні робочі місця), 5 осіб скеровані на навчання та 5 осіб залучені до оплачуваних громадських робіт.
Важливим напрямком роботи щодо підвищення конкурентно-спроможності безробітних на ринку праці є їх професійна підготовка та перепідготовка. З метою отримання нової професії або спеціальності 283 особи скеровані службою зайнятості на навчання. Після проходження навчання 72% безробітних відразу влаштовуються на роботу.
Інший пріоритетний напрям - організація тимчасової зайнятості безробітних на громадських роботах. Працюючи на цих роботах люди мають тимчасовий заробіток та не втрачають трудових навичок. До участі в оплачуваних громадських роботах в січні-жовтні залучено 469 осіб. Безробітні були задіяні в роботах з відновлення бібліотечного фонду, в архіві, працювали над благоустроєм та озелененням територій та відновленням і очищенням придорожніх смуг.
Однією з послуг, які надають безробітним у центрі зайнятості, є навчання їх техніці пошуку роботи. Адже час іде, змінюється ситуація на ринку праці, а разом з нею мають змінюватися й підходи до пошуку роботи. Весь спектр профінформаційних, профконсультаційних та послуги профвідбору отримали 3722 незайнятих особи та 5347 учнів загальноосвітніх шкіл.
Особливу увагу служба зайнятості приділяє роботі з молоддю, адже кожні 6 із 10 клієнтів служби – молодь у віці до 35 років. Протягом січня-жовтня працевлаштовано 1939 молодих осіб. Рівень працевлаштування молоді складає 47%. Молодь серед залучених до громадських робіт становить 45,4%, серед охоплених навчанням - 70%, серед працевлаштованих на дотаційні робочі місця – 66,7%.
Протягом десяти місяців на обліку в службі зайнятості перебувало 30 неповнолітніх осіб. Спеціалісти центру зайнятості посприяли у працевлаштуванні на постійне місце роботи 4 особам, а 3 особи залучили до тимчасової зайнятості на громадських роботах.
Станом на 1 листопада на обліку в службі зайнятості перебуває 1108 осіб, з них мають статус безробітного 1069 осіб, отримують допомогу по безробіттю 715 осіб. На обліку перебуває 615 осіб віком до 35 років, з них 16 працюють на громадських роботах, 27 проходять професійне навчання за направленням служби зайнятості.
Директор Ковельського міськрайонного
центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак 

Читайте також:

20 листопада 2012
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти