Хто має право на субсидію

Хто має право на субсидію

Станом на 1 травня 2021р.( на кінець опалювального періоду 2020-2021р.) на обліку в управлінні перебувало 7629 домогосподарств - одержувачів житлових субсидії, в тому числі 129 на тверде паливо і скраплений газ. З початком неопалювального періоду кількість  домогосподарств, яким необхідно було призначити субсидію на наступний період становила 7500.
 
Рішенням Уряду з 1 травня 2021 року внесено  зміни до порядку призначення житлових субсидій (постанови КМУ від 14.04.2021 № 420 та від 19.05.2021р. №505), відповідно до яких 4784 домогосподарствам призначення житлової субсидії було проведено без звернень громадян, в автоматичному режимі. На підставі результатів проведеної верифікації (перевірки) Міністерством фінансів даних щодо одержувачів житлових субсидій в минулому опалювальному сезоні (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше) 152  домогосподарствам субсидія не була призначена. 
 
При цьому, 1500 справ не підлягало автоматичному призначенню. Таким домогосподарствам питання надання субсидії можливе тільки після подання нового пакету документів, до яких відносяться домогосподарства, яким житлова субсидія:
- надавалася у грошовій безготівковій формі;
- була призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житлові приміщення на підставі договору найму; індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщеним особам;
- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації, тобто на фактичну кількість проживаючих.
         Термін подачі документів для призначення субсидії в таких випадках на неопалювальний сезон з 1 травня 2021 року до 30 вересня. 
 
Станом на 1 вересня 2021 р.  561 домогосподарство ще не звернулось з новим пакетом документів.
 
З урахуванням нових правил, субсидія не призначається, якщо хтось із членів сім'ї або із складу домогосподарства:
- протягом року перед зверненням за субсидією, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю земельної ділянки, квартири(будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу, цінних паперів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку, внески до статутних капіталів товариств, організацій, підприємств; сплатив кошти на благодійну діяльність; оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги на суму, яка перевищує 50 тис.грн. на дату проведення операції;
- має у власності більше, ніж одне житлове приміщення (будинок, квартиру); 
- має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 100 тис. грн.;
- протягом року перед призначенням субсидії купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн;
-  володіє транспортним засобом, з дати випуску якого пройшло менше 5 років, або має у власності два і більше транспортних засобів, з дати випуску яких пройшло менше 15 років (крім мопеда і причепа).
- має заборгованість з оплати ЖКП і з оплати аліментів більше трьох місяців;
- не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією ДФС та Пенсійного фонду;
 
Також субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. м для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. м для індивідуальних будинків.
 
Враховуючи вищевказані нововведення, з травня 2021 року 430 домогосподарствам було відмовлено в наданні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
 
Разом з тим, скасовано діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності вищезазначених умов. Тому на даний час багато звернень та нарікань від громадян, яким субсидію раніше було призначено як виняток - через рішення комісії з питань соціального захисту населення.
 
Працівниками управління щомісяця проводиться верифікація (перевірка) одержувачів субсидій на підставі рекомендацій, наданих Міністерством фінансів щодо невідповідності даних, які впливають на встановлення права на субсидію. У разі виявлення таких порушень субсидія припиняється, а суми надміру перерахованих коштів повертаються їх одержувачами до бюджету.   
 
Також при зверненні громадян за субсидією спеціалісти проводять перевірку достовірності відомостей, зазначених у заяві та декларації, а саме: отримують інформацію з реєстрів транспортних засобів, речових прав на нерухоме майно, Єдиного реєстру боржників по аліментах, тощо.    
 
Тим домогосподарствам, яким було призначено субсидію на неопалювальний період, перерахунок на опалювальний період (з 01.10.2021р.) буде проведено автоматично. Також буде проведено перерахунок в зв’язку з прийняттям нових тарифів на опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення,  внаслідок чого розмір субсидій буде збільшено.
 
Варто також зауважити, що весною минулого року, коли запроваджувався карантин, нормативи на житлово-комунальні послуги, зокрема, на електроенергію, газ для приготування їжі, підігрів води, водопостачання та водовідведення були збільшені на 50 відсотків. З 1 жовтня 2021 року застосування збільшених соціальних норм для розрахунку субсидії на комунальні послуги буде продовжено лише мешканцям тих регіонів, які опиняться у «червоній зоні» карантину. Отже, у випадку, якщо м. Ковель не потрапить до «червоної» карантинної зони, соціальні норми будуть зменшені до тих, які діяли до 1 березня 2020р., що суттєво вплине на розмір призначеної субсидії, тобто її зменшення.

Читайте також:

14 вересня 2021
Ковель VS Covid
Станом на 24.09.2021 
Захворіли за добу: 32
Одужали за добу: 10
Кількість хворих  в стац. МТМО:  71
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти