Про міжнародну конференцію з трансплантології у Ковелі

Про міжнародну конференцію з трансплантології у Ковелі

У місті залізничників зібралися провідні кардіохірурги, анастезіологи та трансплант-координатори не лише України, але й сусідньої Білорусі. Фахівці обговорювали всі ті питання, що стосуються донорства органів, аби порятунок життя шляхом трансплантацій став можливим не лише у великих містах.
Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Актуальні питання органного донорства обговорювали у Ковелі топові фахівці з різних куточків України та сусідньої Білорусії.“В нашому МТМО уже сьогодні робляться операції найвищого рівня, тут працюють достатньо кваліфіковані фахівці, до нас приїздять бригади і зможуть оцінити рівень, який ми маємо на сьогодні”, – сказав міський голова Ковеля Ігор Чайка.

У місті залізничників, єдиному на Волині, успішно пересаджують органи з 2019 року. За цей час в МТМО здійснили три пересадки серця та 24 – нирки.

Міжнародна конференція, кажуть, це можливість поділитись досвідом, обмінятись знаннями, аби розвивати галузь в Україні та Ковелі, зокрема.

Гості відзначили, що рівнем медичної підготовки ковельчан – вражені. Та й подібне обладнання мають навіть не всі столичні лікарні. Тож порадили місцевим фахівцям налагоджувати взаємодію.

Волинські медики кажуть:, якщо налагодити систему, то в Ковельському МТМО зможуть робити більше 30 трансплантацій в рік. Та чи не найбільшою проблемою галузі лікарі називають отримання згоди від родичів. Адже більшості так і не вдається пояснити, що трансплантація – не знущання над тілом, а шанс на життя для іншої людини.

Також лікарі сподіваються, що незабаром в Україні налагодять єдину державну інформаційну систему трансплантації. Де будуть як реєстри донорів, так і тих, хто потребує пересадки (реципієнтів), а також лікарень, де роблять трансплантацію.

Читайте також:

22 вересня 2021
Ковель VS Covid
Станом на 21.10.2021 
Захворіли за добу: 89
Одужали за добу: 32
Кількість хворих  в стац. МТМО:  97
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти