Навчання керівників ОСББ

Навчання керівників ОСББ

     За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у виконавчому комітеті Ковельської міської ради відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Громадські ініціативи в реформуванні житлового законодавства». Засідання відбулось за участі Президента Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив Петра Лавренюка, секретаря міської ради Михайла Гетьмана, голови Асоціації ОСББ «Лучани» Юлії Сабатюк, керівників ОСББ Ковеля, ініціативних груп, експертів в реформуванні житлово-комунального господарства, представників виконавчого комітету міської ради та працівників комунальної сфери міста.
На сьогодні альтернативою діючим житлово-комунальним підприємствам стають об’єднання співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ), кількість яких щороку зростає. Проте, існує ряд проблем, з якими стикається кожне ОСББ. Правове поле діяльності об’єднань потребує вдосконалення. Саме задля усунення недоліків Волинський Інститут Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» реалізує проект  «Створення якісного правового середовища функціонування ОСББ у Волинській області».
Петро Лавринюк відзначив, що наразі одним із найболючіших питань діяльності ОСББ є приватизація земельних ділянок об’єднаннями. Ця процедура вимагає великих затрат часу і коштів. ОСББ повинно звертатись в спеціалізовану землевпорядну організацію для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право на земельну ділянку. Умови і строки розроблення технічної документації із землеустрою визначаються договором, укладеним ОСББ з виконавцем цих робіт. Підготовка документів з передачі у спільну сумісну власність об’єднання прибудинкової земельної ділянки є дуже затяжною процедурою та потребує внесення значних змін, зокрема щодо терміну розгляду питання та грошових видатків в цілому.
Юлія Сабатюк, голова Асоціації ОСББ «Лучани», розповіла про власний досвід роботи. Вона зазначила, що на сьогодні є два основні проблемні питання ОСББ на місцевому рівні. Це передача будинку на баланс ОСББ та приватизація земельної ділянки. Вона вважає, що врегулювання цих питань можливе на місцевому рівні через прийняття відповідних нормативно-правових актів за сприяння представників органів місцевого самоврядування.
Керівник проекту Ірина Гайдучик зазначила, що діючі ОСББ Волинської області стикаються із безліччю проблем, які без втручання експертів, юристів та інших компетентних осіб вирішити практично неможливо. Саме тому за допомогою круглого столу варто залучити ОСББ       м. Ковеля до обговорення проблемних питань їх діяльності, розкрити ті перспективи, які надає для діючих ОСББ цей проект та працювати спільно.
Кожен із присутніх поділився своїм досвідом з практики. Під час обговорення проблем та пошуку шляхів їх вирішення присутні внесли свої пропозицій щодо поправок до законодавства, яке регулює діяльність ОСББ.
В ході заходу підписано Меморандум про співпрацю між Ковельською міською радою та Волинським Інститутом Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив. Сторони домовились про спільну діяльність, спрямовану на розробку проектів нормативно-правових актів для ефективного функціонування ОСББ у Волинській області, а також сприяння лобіювання розробленим проектам в органах місцевого самоврядування.


Читайте також:

08 квітня 2011
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти