Ковель приймав офіційну делегацію з Польщі

Ковель приймав офіційну делегацію з Польщі

З кожним роком стають тіснішими політичні, економічні, культурні стосунки між Україною та Польщею, зокрема між Ковелем та рядом міст сусідньої держави. Таке партнерство набуває особливого значення, яке базується на засадах добросусідства і довіри двох народів.
    Вигідне географічне розташування та близькість кордону зумовлюють активні міжнародні контакти влади та жителів Ковеля. Найбільше споріднених міст ковельчани мають саме у сусідній Польщі. А прикордонний Хелм у 1995 році став першим побратимом Ковеля. Дещо згодом договори про партнерство було укладено з Ленчною, Легіоново та Бжегом Дольним.
    У рамках двосторонніх угод вдалося реалізувати багато спільних ініціатив у галузях культури, туризму та спорту.  На сьогодні влада Ковеля зацікавлена у розвитку економічної співпраці зі своїми польськими партнерами. З цією метою налагоджено контакти із центром українського бізнесу у Варшаві, який очолює Ян Маньковскі. Він презентує наше місто у Польщі і завдяки йому відбулось ряд зустрічей між нашими підприємцями та польськими бізнесменами.
      З ініціативи Яна Маньковскі у  Ковелі перебувала з офіційним візитом делегація з міста Плонська та Плонського повіту на чолі з бурмістром міста     Анджеєм Пітрасіком. Представники влади, бізнесмени, керівники підприємств з Польщі ознайомились з роботою ТзОВ «К.П.Верес» та ТзОВ компанією «Калина». Також гості із Польщі  зустрілись з міським головою Олегом Кіндером, головою Ковельської райдержадміністрації Іваном Смітюхом.
       Зокрема, Олег Олексійович зазначив, що завдяки зручному географічному розташуванню місто має достатньо потужний транспортний потенціал, вирізняється інтенсивним розвитком, помітно впливаючи на регіональну економіку. Сучасники називають Ковель містом залізничників. Сьогодні прямі колії ведуть в 6 країн світу. Цей важливий факт має суттєве значення для іноземних партнерів, зацікавлених в розвитку свого бізнесу.  Ковель має розгалужену інфраструктуру та потужний промисловий і кадровий потенціал, перевірені часом ділові стосунки з українськими та зарубіжними партнерами. Сьогодні міська влада робить важливий крок у напрямку поліпшення бізнес – клімату у Ковелі. Олег Кіндер висловив сподівання, що зустріч теж сприятиме налагодженню ділових стосунків між громадами двох міст.
     До співпраці закордонних колег закликав і голова Ковельської райдержадміністрації Іван Смітюх. Він підкреслив, що на Україні вигідно розпочинати бізнес, якщо це робити професійно. А влада і району, і міста лише сприятиме і підтримуватиме такі ініціативи.
    У свою чергу представники польської делегації розповіли про своє місто, повіт, які мають позитивні результати від інвестування в економіку. У  регіоні багато підприємств шукають собі партнерів за кордоном, зокрема на Україні, і такі зустрічі лише сприяють налагодженню контактів.   


Читайте також:

13 травня 2011
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти