У Ковелі відзначили День матері та Міжнародний день сім’ї.

У Ковелі відзначили День матері та Міжнародний день сім’ї.

    Урочистості з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї відбулися в Палаці учнівської молоді. Заступник міського голови Ігор Прокопів привітав присутніх зі святом, зауваживши, що це свята, до яких причетний кожен з нас, бо немає нічого святішого, ніж образ матері, і немає любові вищої і жертовнішої за материнську. Особливі слова вдячності висловив багатодітним матерям. У Ковелі мешкає 110 родин, в яких виховують п’ятеро і більше дітей. 115 матерів носять почесне звання матері-героїні, вони виховали 5 і більше дітей. Ігор Прокопів вручив Подяки міського голови і цінні подарунки десяти матерям – активістам громадського життя міста.  
        Слова вдячності звучали від місцевого поета, журналіста, громадського діяча Анатолія Семенюка, якого образ матері завжди надихав на творчість. Усім присутнім він подарував свій вірш, присвячений найдорожчій та найріднішій людині – матері. Про роль жінки, матері у долі кожної людини, а також у житті громади в різні часи говорила заступник голови Ковельської філії «Союзу Українок» Марія Дригуля.
      Учнями та освітянами навчальних закладів Ковеля підготовлено концертну програму.

*****
        Традиційно до Дня матері представники влади міста вітають породіль у пологовому будинку. Міський голова Олег Кіндер, секретар ради Михайло Гетьман, головний лікар МТМО Олег Самчук, начальник відділу сім’ї та молоді Ніна Шум привітали матерів зі святом, вручили подарунки і квіти. Протягом багато років у нашому місті збільшується народжуваність. За перший квартал 2011 року в Ковелі народилося 254 малюка.

******
      З нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї службою у справах дітей Ковельського міськвиконкому спільно з громадською організацією «Найщасливіша» та дитячим клубом «Капітошка» для  мам та дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, організовано розважальну програму та солодкий стіл.
    Жінка споконвіку вважалась берегинею домашнього вогнища та сімейного затишку, її любов сильніша за буденні образи, серце її щемить, коли дитині погано, вона співпереживає разом з нею. Так повинно бути, але, на жаль, буває й інакше.
    З вітальними словами до присутніх, що зібралися у НД «Просвіта», звернулась начальник служби у справах дітей Жанна Вельма, яка наголосила на важливій ролі матері у вихованні дітей, створенні в сім’ї достатніх умов для належного виховання, а також позитивного особистого прикладу для дітей. Голова громадської організації «Найщасливіша» Наталія Наконечна ознайомила жінок з історією виникнення цього свята, а запальні клоуни під керівництвом Олени Грицюк додали хорошого настрою та повернули дорослих у дитинство. Приємно було дивитись на усміхнені, задоволені обличчя запрошених, адже в будні кожен зайнятий своїми щоденними справами та клопотами.  
           Усі матері, які взяли участь у заході, на згадку про свято отримали подарунки.
     Щира вдячність за підтримку у проведенні свят Дня матері та Міжнародного дня сім’ї директору ТЗОВ «Інтерпорт «Ковель» Альбіні Дяків, депутату Ковельської міської ради Валентині Дубій та приватному підприємцю Олені Місюрі.        

*******   

У  «Реабілітаційному центрі» відзначили День Матері.
 
    Мама – це перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина, яке найчастіше повторює людина в хвилини страждання і горя. Відвідувачі «Реабілітаційного центру» зібралися для того, щоб віддати належне матусям, привітати їх зі святом. Підготовлені на окремому занятті гуртка «Творче коло» оригінальні подарунки та вітальні листівки, виготовлені власноруч, створили святковий настрій. 
В першому конкурсі – «Ідеальна мама» учасники намагалися відтворити  крейдою на дошці образ ідеальної мами. Враховуючи те, що кожну деталь малювали окремо, кумедний образ вийшов цілісним, усміхненим, з великим серцем.
В наступному конкурсі мами згадували, як кличуть їх їхні діти. І хоч намагалися матусь всіляко заплутати (змінювали розташування дітей), вони практично без помилок вибирали на слух з-проміж усіх голосів єдиний – рідний.
У конкурсі «Дзеркало душі» діти мали озвучити відповіді на питання, адресовані їхнім мамам. Доки діти обдумували, як відповісти, мами писали на листочках свій варіант відповіді. І хоча не на всі питання й відповіді співпадали, конкурс допоміг краще зрозуміти один одного.
Найактивніші мами отримали грамоти та подарунки від міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
    Варто зазначити, що свято допомогли підготувати та провести волонтери – учениці ЗОШ №1, вони між конкурсами своїм співом піднімали настрій, оригінально, святково оформили стіл у вигляді фруктової галявини.
 

Читайте також:

16 травня 2011
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти