Приватизація гуртожитків у Ковелі

Приватизація гуртожитків у Ковелі

На виконання Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» та доручення голови обласної державної адміністрації в місті проведено інвентаризацію гуртожитків незалежно від форм власності, що знаходяться на території територіальної громади. В місті Ковелі налічується 12 гуртожитків, з них 9 -  в комунальній власності міста, 3 – на балансі  колективного підприємства «Ковельбуд».
    В травні 2010 року в місті розпочато приватизацію жилих приміщень в  гуртожитках, які перебувають в комунальній власності.
    Активно проходить приватизація в гуртожитках по вул. Тараса Боровця,1 та 3, вул. Відродження,2, вул. Незалежності,64-а, вул.Відродження,2, вул.Івасюка,10. На сьогоднішні мешканцями гуртожитків  приватизовано  365 кімнат, загальною площею 6898,90 кв.м.
    Гуртожиткам по вул.Відродження,22, вул.Володимирська,142“а“ надано статус житлових будинків. В  гуртожитку  по вул.Брестській,111 проводяться роботи з перепланування будівлі під житловий будинок.
    Питання щодо приватизації мешканцями жилих приміщень в гуртожитку по вул.Залізничній,2 вимагало детального вивчення, оскільки на сьогодні без проектної документації  окремими мешканцями  гуртожитку проведені самовільні перепланування власних кімнат. Без дозволів відповідних служб проведені самовільно каналізаційні мережі. Тому мешканці гуртожитку, які самочинно внесли зміни у внутрішнє перепланування будівлі, зобов’язані за свій рахунок привести ці приміщення до попереднього стану, або виготовити  проектну документацію і узаконити помешкання у встановленому порядку. Мешканці, які самовільних перепланувань не вчиняли, зможуть приватизувати свої кімнати.
    Процес приватизації жилих приміщень в гуртожитку по вул.Залізничній,2 буде розпочато в червні 2011 року.
    Таким чином, усі  6 гуртожитків комунальної форми власності будуть приватизовані мешканцями протягом цього року.
    Сфера дії Закону України «Про забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків»  поширюється  на гуртожитки,  які є об’єктами  права державної чи комунальної власності.
    Гуртожитки по вул.Театральній,6, вул.Олени Пчілки,21 та по            вул. Незалежності,117  є власністю колективного підприємства «Ковельбуд», які ввійшли до його статутного фонду. Виконавчим комітетом Ковельської міської ради було рекомендовано  підприємству передати наявні гуртожитки в комунальну власність міста. КП «Ковельбуд» безкоштовно передати гуртожитки відмовився, пропонуючи їх викупити.
    Виконавчий комітет Ковельської міської ради  вживає всіх необхідних заходів щодо проведення приватизації  мешканцями гуртожитків житлових приміщень з метою забезпечення реалізації конституційного  права громадян  на  власне  житло.

Читайте також:

26 травня 2011
Фотогалерея
Оголошення
Анонс
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти