Свідоцтва про державну реєстрацію скасовано

Свідоцтва про державну реєстрацію скасовано

На початку квітня Верховна Рада прийняла Закон, який набрав чинності 7 травня 2011 року, щодо скасування свідоцтв про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і використання натомість виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР) - Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи – підприємця» (N 3205-VI від 07.04.2011 р.).
Відповідно до прийнятого закону не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації державний реєстратор повинен видати (надіслати рекомендованим листом) засновникові юридичної особи або уповноваженій ним особі, а також фізичній особі-підприємцеві один примірник виписки з ЄДР.
Випадки, у яких виписки з ЄДР будуть видаватись безкоштовно, зокрема, під час:
- проведення державної реєстрації юридичної особи;
- проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;
- внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР, але не пов'язані зі змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи;
- внесення змін до установчих документів юридичної особи;
- внесення змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, які містяться в ЄДР;
- припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за судовим рішенням щодо визнання фізичної особи - підприємця банкрутом;
- внесення до Єдиного державного реєстру судового рішення про відміну державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Нагадаємо, що виписка надається лише юридичній особі або фізичній особі-підприємцю, стосовно якої надаються відомості, і лише державним реєстратором за місцезнаходженням або місцем проживання запитувача, а витяг можна отримати стосовно будь-якого суб’єкта господарювання і в будь-якого державного реєстратора. При цьому необхідно врахувати, що строк видачі виписок становить до двох робочих днів, а витягів – до трьох робочих днів.
Також слід мати на увазі, що за виписку доведеться заплатити 17 грн., а за витяг - 51 грн. та ще 3,40 грн. за кожен аркуш інформації на бланку встановленого зразка.
В ряді законодавчих актів скасовано вимогу надання нотаріально засвідченої копії свідоцтва, однак натомість введена вимога надання оригіналу виписки або витягу з ЄДР, зокрема, у наступних випадках:
- для отримання ліцензії на право імпорту, експорту, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами;
- для одержання сертифіката суб'єкта оціночної діяльності;
- для отримання ліцензії або дозволу на провадження певного виду господарської діяльності з надання фінансових послуг;
- для отримання ліцензії на здійснення страхової діяльності;
- для одержання контрольних марок;
- для отримання ліцензії для здійснення діяльності у сфері телекомунікацій;
- для державної реєстрації постійно діючого третейського суду;
- для отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, висновку щодо електромагнітної сумісності та дозволу на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв;
- для державної реєстрації суб'єкта інформаційної діяльності;
- для набуття статусу оптового ринку сільськогосподарської продукції;
- для внесення до Реєстру підприємства паливно-енергетичного комплексу.


Відділ державної реєстрації суб’єктів господарювання

Читайте також:

27 травня 2011
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти