Правова освіта ковельчан

Правова освіта ковельчан

Відбулось засідання міської міжвідомчої координаційно – методичної ради з правової освіти населення, яку очолює заступник міського голови Ігор Прокопів. Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради затверджено новий склад міської МКМР.
      Розглянуто три питання порядку денного: методичні рекомендації «Адмінкомісії, як засіб профілактики правопорушень»; про проведення до 15-ї річниці Конституції України місячника правових знань; про стан правової освіти у навчальних закладах міста Ковеля.
     Голова комісії Ігор Прокопів акцентував увагу присутніх на тому, що сьогодні перед педагогами, юристами, працівниками різних державних установ та громадськості стоїть проблема підвищення якості правової освіти серед ковельчан. І вирішувати це питання треба комплексно, а для школярів - в рамках програми навчання і виховання, залучаючи до цього працівників відповідних структур.
     Виконуючий обов’язки начальника міськрайонного управління юстиції Іван Сидорчук зауважив, що у становленні молодої особистості важливе місце займає правове виховання в юному віці, формування громадянської відповідальності. Незважаючи на те, що розпочались літні канікули правова освіта має бути безперервною в межах школи, позакласної та позашкільної роботи з учнями. Тому серед пропозицій подальшої роботи комісії – відповідне навчання в літніх пришкільних таборах. Але комплексні заходи буде проведено уже під час навчального процесу. На разі члени комісії збиратимуть пропозиції щодо можливих актуальних тем для проведення правових бесід з учнями. Іван Сидорчук переконаний, що на зустріч з учнівською молоддю треба йти підготовленими, знаючи, які саме питання цікавлять їх сьогодні.
 Провідний спеціаліст міськрайонного управління юстиції Мирослава Тойб ознайомила із розробленими заходами місячника правових знань, приуроченого 15-й річниці Конституції України, що триватимуть з 30 травня до 28 червня. Зокрема, у друкованих та електронних засобах масової інформації буде розміщено інформаційні матеріали на правову тематику,  у червні буде проведено пряму телефонну «гарячу лінію» з метою надання громадянам юридичних консультацій та правової допомоги, діятимуть громадські приймальні з надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим громадянам, створених при управлінні юстиції.
       Про стан правової освіти в навчальних закладах міста Ковеля доповів начальник управління освіти виконавчого комітету міської ради Віктор Бичковський. Він відзначив, що впродовж багатьох років триває співпраця освітян з управлінням юстиції. Проводяться зустрічі з школярами, бесіди, виховні години. Тому комісія у новому складі продовжить роботу в тому ж напрямку. Виконуючий обов’язки начальника міськрайонного управління юстиції Іван Сидорчук запропонував педагогам бути більш активними в плані власних пропозицій щодо майбутніх тем. Працівники управління юстиції готові надавати професійні консультації, інформаційні матеріали на теми, що цікавлять молодь сьогодні.
     Правова освіта має важливе значення в процесі виховання молодого покоління. Адже чимало злочинів і правопорушень здійснюються неповнолітніми через незнання законів та відповідальності  й покарань за їх скоєння. До складу комісії входять представники Служби у справах дітей виконкому, на яких також покладено обов’язки з правового виховання, профілактичної роботи серед неповнолітніх. Двічі на рік з ініціативи Служби за участю представників правоохоронних органів, центру зайнятості, управління юстиції проводяться засідання круглих столів з питань правового та соціального захисту дітей.  В січні і квітні цього року в Ковельській виховній колонії відбулись зустрічі вихованців установи з представниками спостережної комісії, піклувальної ради, служб, управлінь та відділів, які безпосередньо працюють з дітьми щодо соціального та правового захисту. Засуджені мали можливість задати запитання і отримати компетентні відповідь.  
       Наступне засідання комісії розгляне пропозиції з врахуванням змісту, форм та методів ведення навчально-виховного процесу з правової освіти. Шляхи реалізації планів роботи комісії будуть вдосконалюватися відповідно до вимог реального життя та потреб громади, що сприятиме підвищенню рівня правової освіти населення.

Читайте також:

31 травня 2011
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти