Подарували свято дітям

Подарували свято дітям

Незважаючи  на те, що Міжнародний день захисту дітей, 1 червня, був буднім днем, в місті було людно та весело. Вже о 10.30 год. дитячий   Марш Миру розбудив центр міста. Учасники танцювальних колективів з дошкільних закладів, діти-вихованці пришкільних таборів міста на чолі з веселими клоунами клубу «Капітошка», промовляючи гасла про мир, щасливе дитинство та маму, крокували центральною вулицею міста. Біля Палацу учнівської молоді їх зустріли представники влади, батьки, мешканці та гості Ковеля. З щирими вітальними словами до юних ковельчан звернувся заступник міського голови Ігор Прокопів. Він побажав здоров’я, успіхів, гарного літнього відпочинку, здійснення мрій та щасливого дитинства.
Ведуча ознайомила усіх присутніх з історією виникнення свята і чому його відзначаємо саме 1 червня.
    Після урочистої ходи, діти мали змогу переглянути концертну програму, створену силами дошкільних закладів міста під назвою «Подорож в країну дитяих мрій».       
        В той день площа поряд з Палацом учнівської молоді розцвіла усіма барвами веселки. Чимало юних художників продемонстрували свої вміння, малюючи на асфальті. Це традиційна акція, організована за сприяння служби у справах дітей, відділу сім’ї та молоді, міського управляння освіти.  Цього року вона носила назву «Щасливе дитинство». Понад 100 дітей мали можливість передати свої враження та почуття через малюнки. І їхні старання не залишилися марними, адже усіх учасників було нагороджено солодощами.
     Цікавою була також спортивно-розважальна програма для учнів пришкільних таборів. В спеціалізованій школі №3 відбувся матч з нагоди відкриття літньої дитячої футбольної ліги серед команд літніх оздоровчих таборів, дворових та вуличних команд. В парку культури і відпочинку імені Лесі Українки відбулась легкоатлетична естафета  та змагання за програмою «Веселі старти» серед команд вихованців пришкільних таборів. Комплексна ДЮСШ приймала відкритий турнір міста з акробатики. На міському пляжі зустрілись волейбольні команди ДЮСШ управління освіти  та Комплексної ДЮСШ.
***
Увагою і турботою  були  оточені   діти, які перебувають  під соціально-правовим супроводом  служби в справах дітей, діти із особливими потребами, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та  діти, які опинились у складних життєвих обставинах.
      В залі міської ради зібрались діти, батьки, педагоги з навчальних закладів міста. З вітальними словами до присутніх звернулися заступник міського голови Ігор Прокопів на начальник служби у справах дітей Жанна Вельма, які побажали усім добра, радості, благополуччя, миру та впевненості в завтрашньому дні. Після зустрічі діти мали можливаість взяти участь в спортивних естафетах та розвагах з клоунами в парку культури та відпочинку імені Лесі Українки.   
      Для 80 дітей, які виховуються в сім’ях, що опинилися  в складних життєвих обставинах та перебувають на обліку в службі у справах дітей, за кошти місцевої Програми служби у справах дітей щодо соціального, правового захисту дітей, попередження безпритульності та бездоглядності в м.Ковель, були придбані та роздані продуктові набори.     

***
Для 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за сприяння дирекції кафе «Казка» організовано «солодкий стіл». Діти та їх опікуни мали можливість переглянути лялькову виставу та побавитись з запальними клоунами клубу «Капітошка». Для дітей з обмеженими фізичними можливостями громадської організації «Реабілітаційний центр»  за сприяння адміністрації кафе «Золотий ключик» також було організовано «солодкий стіл».
Наприкінці травня міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з громадською організацією «Центр Ініціатив» за сприяння відділу культури виконавчого комітету міської ради було проведено Всеукраїнську благодійну акцію «Посміхнемось сонячному дню», під час якої вдалося зібрати 57 квитків на атракціон для дітей соціально незахищених категорій. Тож 1 червня діти, які перебувають в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації та інтернатній групі дошкільного навчального закладу № 6, мали змогу відвідати атракціони в міському парку.
Соціально незахищені категорії дітей за сприяння спонсорів відвідали цього дня циркову програму та переглянули мультфільми в кінозалі 3D – КІНО.
                                                    ***
У місті є дитячі заклади, де тимчасово перебувають діти, які волею долі потрапили в складні життєві обставини. Це обласний центр соціально психологічної реабілітації для дітей, де перебуває 18 дітей та Ковельська виховна колонія для дітей, де утримується 137 осіб.
Дітям, які перебувають в ценрті соціально-психологічної реабілітації для дітей за сприянням магазину «Шик» були вручені набори санітарно-гігієнічного призначення та спортивний інвентар. А вихованцям колонії  службою у справах дітей та членами спостережної комісії організовано «солодкий стіл». Від міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України 30 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування вручені набори санітарно-гігієнічного призначення. Цього ж дня в установі проходив День депутата, мета заходу – ознайомлення депутатів міської ради з умовами тримання та виховання засуджених.

***
Останнім штрихом свята дитинства на центральній площі міста біля супермаркету «Вопак»  було караоке «Я зірка», організоване з ініціативи служби у справах дітей за підтримки клубу «Капітошка» та управління освіти. Лише на таких заходах переконуєшся, наскільки багата Ковельщина на співочі таланти. Усім учасникам були вручені подарунки, а переможцям -суперпризи.

***
Щиро вдячні усім, хто відгукнувся на пропозицію не залишити поза увагою дітей, які її потребують, подарували радість спілкування та надали спонсорську допомогу в організації і проведенні ряду заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Серед них: Конашук Валентина, директор кафе «Любисток», Місюра Олена, кафе «Ласунка», Лузіна Наталія, Дудка Василь, Кісельов В’ячеслав, Фалько Наталія, Козак Олег, Ткачук Тетяна, Нагорова Валентина, Конограй Тамара, Кузьмін Олександр, Батурка Наталія, Мельникова Тетяна, Дубій Валентина, Урбан Ірина, магазин «Шик» (директор Гурик Юрій), кінозал 3Д – кіно (директор Кіцмарішвілі Георгій), кафе «Золотий ключик» (директор Качко Оксана), кафе «Казка» (директор Шилюк Василь), Клуб «Капітошка» (керівник Грицюк Олена), магазин «Орбіта» (ПП Коцурський Сергій), супермаркет «Вопак», Молодіжний фонд «Наше майбутнє» (голова Дружинович Сергій), громадська організація «Найщасливіша» (голова Наконечна Наталія). Інформаційний спонсор - міськрайонна газета «Вісті Ковельщини» (редактор Микола Вельма).

Читайте також:

03 червня 2011
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти