Ковель шукає можливості співпраці з Польщею в галузі освіти

Ковель шукає можливості співпраці з Польщею в галузі освіти

Про обговорення питань, пов’язаних з умовами майбутньої співпраці між Ковельською міською радою та Консорціумом Варшавських навчальних закладів, йшлося на зустрічі міського голови Олега Кіндера з уповноваженим представником цього об’єднання Ярославом Подольскі та головою Українського центру бізнесу у Варшаві Яном Маньковскі.
        На початку зустрічі міський голова наголосив на тому, що міська влада прагне полегшити можливість здобути вищу освіту ковельчанам у Польщі. Влада хоче бути гарантом для місцевих дітей в плані організації навчання за кордоном. Часто випускники шкіл стикаються з певними проблемами, тому ми хочемо спростити умови пошуку вузів для навчання в Польщі. Ковель – географічний центр області, тому кількість бажаючих буде достатньою. Є можливість зручного автомобільного та залізничного сполучення. Тут можна організувати підготовку майбутніх абітурієнтів до вступу.
      Ярослав Подольскі зазначив, що польські заклади готують спеціалістів за такими напрямами: економічний, аграрний, переробка сільськогосподарської продукції, готельно-ресторанний бізнес, медична справа, міжнародна інтеграція. Може бути також післядипломна освіта (економічна і гуманітарна). Але українські випускники, які бажають навчатися у Варшаві, мають добре володіти польською та англійською мовами. Є можливість виїзду студентів на практику до інших європейських держав і США.
       Реалізація задуманого розпочнеться з інформування громадськості про такий спільний українсько – польський проект. Згодом заплановано підписання угоди про співпрацю, на основі якої буде написано спільний проект з підготовки українських випускників до вступу у вищі навчальні заклади.
     Заступник міського голови Ігор Прокопів повідомив, що залучити студентів до навчання на медичних факультетах польських вишів можна, співпрацюючи з Ковельським медичним коледжем. Серед ковельчан є чимало людей з вищою освітою, які також мають бажання навчатися за кордоном. Тому є ймовірність, що можливістю здобути другу вищу освіту (післядипломну) вони скористаються.
       Сторони попередньо домовилися і щодо майбутніх викладачів підготовчих курсів. Навчання з польської та англійської мов проводитимуть як ковельські педагоги, так і польські.
       На разі триває узгодження робочих питань щодо організації майбутньої співпраці.

                                                                                                                               
 

Читайте також:

10 серпня 2011
Ковель VS Covid
Станом на 21.01.2021
Захворіли за добу: 14
Одужали за добу: 3
Кількість хворих  в стац. МТМО: 20
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти