У закладах торгівлі та послуг встановлюватимуть термінали

У закладах торгівлі та послуг встановлюватимуть термінали

Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (пункт 14.7 статті 14) визначено, що  торговці, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, ресторанного господарства і послуг та які відповідно до закону повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій, зобов’язані забезпечити можливість здійснення держателями спеціальних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням цих спеціальних платіжних засобів (як мінімум трьох міжнародних та/або внутрішньодержавних платіжних систем).
    Умови переведення суб’єктів господарювання на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів в оплату за продані товари (надані послуги), винятки щодо здійснення таких розрахунків визначені постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів».
    Цією постановою передбачено здійснити повне переведення суб’єктів господарювання у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг суб’єктів господарювання у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг у населених  пунктах з чисельністю населення від 25 до 100 тисяч – до 31 грудня 2011 року. Суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у закладах площею торгового залу менше 20 м2, звільнені від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів.
    Відповідно до Порядку провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 (пункт 21), суб’єкти господарювання повинні забезпечити можливість використання споживачами спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги). Відповідальність за порушення вищезазначених  Порядку і Правил визначена ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З метою забезпечення можливості безготівкових розрахунків у сфері торгівлі та послуг при першому заступнику міського голови Ататолію Трофимуку було проведено нараду за участю працівників відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів, Ковельської МДПІ, банківських працівників, керівників (власників) закладів торгівлі, ресторанного господарства та побуту міста.
 Банківські працівники ознайомили присутніх з порядком встановлення терміналів для безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги), проведена інша роз’яснювальна робота з питання забезпечення суб’єктами господарювання можливості здійснення споживачами розрахунків з використанням платіжних карток.
                    Відділ торгівлі, побуту та захисту  прав споживачів

Читайте також:

18 жовтня 2011
Ковель VS Covid
Станом на 21.10.2021 
Захворіли за добу: 89
Одужали за добу: 32
Кількість хворих  в стац. МТМО:  97
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти