Ковельчани йдуть до армії

Ковельчани йдуть до армії

Міська призовна дільниця розпочала роботу з проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу 3 жовтня 2011 року у відповідності до Указу Президента України від 4 листопада 2010 року №1009/2010 «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2011 році», розпорядження міського голови від 23 серпня 2011 року №342 «Про проведення призову громадян України на строкову військову службу на територій міста у жовтні-листопаді 2011 року». У відповідності до рознарядки Генерального Штабу Збройних Сил України у жовтні-листопаді поточного року призову на строкову військову службу підлягають 98 призовників міста. Географія проходження служби: м.Київ та Київська область, Львівська область, м.Одеса, м.Севастополь.
Статтею 65 Конституції України встановлено, що першочерговим обов’язком громадян України є захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів.
Загальний військовий обов’язок встановлюється з метою забезпечення комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також підготовки населення до захисту України. Порядок здійснення загального військового обов’язку регламентується Законом «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992р. в редакції закону від 18 квітня 1999р. Закон визначає види військової служби: строкова або за контрактом.
Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями через військові комісаріати шляхом призову громадян на військову службу на підставі загального військового обов’язку або прийняття громадян на військову службу за контрактом.
На строкову військову службу в мирний час призиваються придатні до неї за станом здоров’я громадяни, яким до дня відправки у військові частини виповнилось 18 років. Призов проводиться на підставі Указу Президента України двічі на рік.
Громадяни призовного віку, які не пройшли строкову військову службу і без законних підстав не перебувають на військовому обліку, а також призовники, які тимчасово виїхали з постійного місця проживання в іншу місцевість і не стали там на військовий облік, зобов’язані прибути до військового комісаріату за місцем проживання у семиденний строк після оголошення Указу Президента. Зміна місця військового обліку призовниками, які досягли 18- річного віку, і старшими допускається до опублікування Указу Президента України про черговий призов. Після цього зміна можлива лише за умови подання до військового комісаріату документів, які підтверджували б, що призовник переведений на роботу в іншу місцевість, переїхав на нове місце проживання, прийнятий до навчального закладу і вибуває для продовження освіти або закінчив навчальний заклад і за розподілом направляється на роботу.
Відповідно до статті 18 Закону «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» у мирний час призову на строкову військову службу не підлягають громадяни:
- які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час;
- які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 25-річного віку;
- батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних
- які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
- які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт;
- яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького складу) складу.
Призовникам може надаватися відстрочка від призову на строкову військову службу у випадках, передбачених статтею 17 Закону «Про загальний військовий обов’язок та військову службу». Призовники, яким надано відстрочку, зобов’язані щорічно до 1 жовтня подавати у військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.
За ухилення від чергового призову на дійсну військову службу, а також за ухилення від військової служби, інші порушення законодавства про військовий обов’язок, винні особи можуть притягатися як до адміністративної так і до кримінальної відповідальності.
Зокрема, ст.210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що у разі порушення військовозобов’язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, – тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А повторне протягом року вчинення будь-якого з вищезазначених порушень, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 335 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.
Після весняного призову 2011 року у розшуку знаходилось 297 призовників області, з них – 58 ковельчани.
Шановні призовники та військовозобов’язані! Нагадуємо, що незнання закону не звільняє від відповідальності!

Відділ з питань діяльності правоохоронних органів,
оборонно-мобілізаційної, режимно-секретної та
кадрової роботи виконавчого комітету Ковельської міської ради  

 

Читайте також:

01 листопада 2011
Ковель VS Covid
Станом на 21.01.2022 
Захворіли за добу: 85
Одужали за добу: 32
Кількість хворих  в стац. МТМО: 28
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти