Вихованцям колонії показали фільм та соціальні ролики про шкідливість наркотиків

Вихованцям колонії показали фільм та соціальні ролики про шкідливість наркотиків

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з  громадською  організацією  “МОЛОДЬ ЗМОЖЕ!” провели у Ковельській виховній колонії інформаційно-профілактичну акцію. Неповнолітнім засудженим показали фільм та соціальні ролики  про вплив психоактивних речовин на мозок людини, їх шкоду для здоров`я та свідчення осіб, що лікуються від наркотичної залежності.  
На жаль, в Україні постійно зростає кількість зареєстрованих хворих на цю страшну недугу. Серед чинників потягу до психоактивних засобів - бажання подолати занепокоєність, злість, депресію, нудьгу тощо. Особливо уразливими  є діти, обділені піклуванням батьків, та ті, які часто залишаються поза будь-якою увагою.  Конфлікти, байдужість до них, гіперпіклування або відсутність нагляду сприяють підвищенню у підлітків рівня негативних та зниженню позитивних емоцій. Скоріше залучаються до наркоманії ті,  які піддаються психічному та фізичному насильству,.
Вивчення соціально-біографічних та психологічних особливостей неповнолітніх засуджених доводить, що на початкових етапах свого розвитку вони мали негативні приклади та моделі життя дорослих. Високий відсоток таких, хто не отримав повноцінного сімейного виховання, чимало біологічних сиріт, батьки інших – перебувають в місцях позбавлення волі, зловживають алкоголем, вживають наркотики, або ж заробляючи гроші за кордоном, не приділяють належної уваги дітям (останнє характерне для західних регіонів України).
Наведе вище і слугує основою для формування ризикованих для здоров’я форм поведінки: багато хто з хлопців мали пристрасть до алкоголю та наркотиків, страждали на токсикоманію, курили марихуану, вживали ряд лікарських препаратів не за призначенням, перебували під впливом психотропних речовин.
    Отже є  потреба й надалі вести профілактичну роботу  з вихованцями  колонії, де, вірогідно, неповнолітній чи не вперше може отримати ті необхідні знання та вміння, які допоможуть йому зберегти здоров’я, а, можливо, і життя.
Марина Наумчик,
громадська організація “МОЛОДЬ ЗМОЖЕ!”

Читайте також:

16 травня 2017
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти