Змінено порядок забезпечення санаторно-курортними путівками громадян з інвалідністю та постраждалих учасників АТО

Змінено порядок забезпечення санаторно-курортними путівками громадян з інвалідністю та постраждалих учасників АТО

Кабінет Міністрів України змінив порядок забезпечення санаторно-курортними путівками громадян з інвалідністю та постраждалих учасників АТО, дозволивши їм самим обирати заклад для оздоровлення.
1 березня 2017 року уряд прийняв постанову № 110, якою затвердив  Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та вніс зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200.
 Зокрема, з метою забезпечення вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань для осіб з інвалідністю замінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості лікування (путівки) зазначеній категорії громадян через безготівкове перерахування коштів закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа з інвалідністю - управління - санаторій).
Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. Це сприятиме не лише ефективному використанню бюджетних коштів, а й поліпшенню результативних показників у сфері санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю та ветеранів війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, адже їм надаватимуть можливість вибирати будь-який заклад України відповідно до медичних показань.
Наказом Мінсоцполітики від 06.04.2017 року № 575 встановлено  у 2017 році граничну вартість путівки деяким пільговим категоріям громадян, а саме:
інвалідам війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, інвалідам загального захворювання та з дитинства - 5250 грн. на 18 днів;
інвалідам з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку - 18217 грн. на 35 днів;
учасникам бойових дій з числа постраждалих учасників антитерористичної операції - 6300 грн. на 18 днів;
громадянам, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - 4691 грн.
Станом на 01.05.2017 року в управлінні соціального захисту населення перебуває на обліку на забезпечення санаторно-курортною путівкою:
-    15 інвалідів війни та 124 учасники бойових дій з числа постраждалих учасників антитерористичної операції;
-    474 інваліда загального захворювання та з дитинства (з них 44 інваліди першої групи);
-    16 інвалідів-спинальників.  
Відповідно до розподілу коштів у 2017 році зможуть оздоровитися 14 інвалідів війни та 24 учасники бойових дій з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, 43 інваліди загального захворювання та з дитинства (з ниєх -  4 інваліди першої групи), а також 6 інвалідів-спинальників.

Для отримання додаткової інформації звертатися в управління соціального захисту населення (вул. Незалежності, буд. 148, кабінет № 7). Телефон  5-26-11.

Софія Сагаль,
начальник  управління соціального захисту населення
виконавчого комітету Ковельської міської ради                                                               

               

Читайте також:

17 травня 2017
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти