День профілактики правопорушень та злочинів у Ковелі

День профілактики правопорушень та злочинів у Ковелі

18 січня 2012 року у місті проводився день профілактики правопорушень і злочинів з попередження рецидивної злочинності.
Актуальність проблеми обумовлена, передусім, зростанням масштабів рецидивної злочинності серед молоді. Питома вага молодіжної злочинності від загальних показників злочинності наближається до 60%. Значна частина засуджених має більш ніж одну судимість, а кількість молодих осіб, які засуджені повторно, в період від одного до трьох років після першої судимості, за даними Державної пенітенціарної служби становить близько 24%. Найбільші межі кримінальної активності молоді припадають на вік від 18 до 29 років.
Розповсюдження рецидиву та його омолодження призводить до значного зростання чисельності молодих людей, які неодноразово знаходилися в місцях позбавлення волі. Правоохоронні органи в останні роки застосовують все більш репресивні заходи в боротьбі з молодіжним рецидивом, але, врешті-решт, це лише сприяє криміналізації суспільства.
Тому, питання попередження правопорушень серед підоблікового елементу, недопущення повторних злочинів – одне з головних завдань усіх правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій.
З цією метою у залі засідань Ковельської міської ради була проведена зустріч-діалог між представниками органів місцевої влади, Ковельського міського відділу міліції, кримінально-виконавчої інспекції та особами, засудженими до покарань без позбавлення волі (всього 16 осіб). У заході взяли участь: заступник міського голови, голова міської ради безперервної профілактики правопорушень і злочинів Ігор Прокопів, начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонно-мобілізаційної, режимно-секретної та кадрової роботи Юрій Олексюк, начальник служби дільничних інспекторів міліції Юрій Пех, заступник начальника кримінально-виконавчої інспекції Олександр Синькевич, старший інспектор інспекції Ярослав Пожарний, в.о. директора міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Медвєдєва та залучений спеціаліст центру Олександр Шилюк.
Ігор Прокопів повідомив присутнім основну мету і завдання заходу - недопущення повторних злочинів засудженими без позбавлення волі, ознайомив із статистичними даними по рецидивній злочинності у місті за 2011 рік.
Начальник служби дільничних інспекторів міліції Юрій Пех наголосив на тому, що у роботі дільничного інспектора головне – не стільки розкрити злочин, скільки зробити так, щоб правопорушення не відбулося. І акцент тут доводиться робити на близький контакт з населенням, територію проживання якого обслуговує дільничний, а також на роботу з раніше засудженими. Адже саме вони найбільш схильні скоювати кримінальні злочини. Тому дільничний повинен організовувати свою роботу так, щоб підобліковий елемент постійно знав, що весь час перебуває під пильним оком міліції. Разом з тим громадяни повинні знати, куди можуть звернутись за допомогою.
Старший інспектор кримінально – виконавчої інспекції Ярослав Пожарний акцентував увагу на тому, що працівники інспекції докладають і докладатимуть максимум зусиль до того, щоб жодне порушення умов та порядку відбування покарання не залишилось без адекватного реагування. В підтвердження своїх слів повідомив, що у 2011 році працівниками КВІ винесено 209 попереджень проти 117 у 2010 році, враховуючи те, що чисельність підоблікового елементу зменшилась.
Зустріч проходила в щирій і невимушеній атмосфері спілкування, під час якої засудженими піднімались питання діяльності органів місцевої влади та надання допомоги у працевлаштуванні.
На завершення зустрічі працівниками міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено анонімне анкетування засуджених, надано практичні поради з дотримання іспитового терміну та продемонстровано документальний фільм про небезпеку вживання наркотиків.

Начальник відділу з питань діяльності правоохоронних
органів, оборонно-мобілізаційної, режимно-секретної та
  кадрової роботи Юрій Олексюк
 

Читайте також:

20 січня 2012
Ковель VS Covid
Станом на 06.12.2021 
Захворіли за добу: 28
Одужали за добу:106
Кількість хворих  в стац. МТМО:82
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти