Оцінили зроблене – намітили перспективи

Оцінили зроблене – намітили перспективи

Міський голова Олег Кіндер, секретар міської ради Віри Федосюк та заступник міського голови Ігор Прокопів проінспектували ремонтні роботи в Ковельському МТМО

Насамперед, очільник міста відвідав кардіологічне відділення ЦРЛ, яке днями прийняло перших пацієнтів після масштабної реконструкції. Затишні двомісні палати, комфортна зона для харчування, комп’ютеризована ординаторська для лікарів, ошатна медсестринська кімната, гардероб не оминули уваги представницької делегації.

Особливо відвідувачів зацікавила новостворена у відділенні палата інтенсивної терапії.
- Цієї палати тут не було, – презентував нововведення головний лікар провідного закладу охорони здоров’я Ковельського госпітального округу Олег Самчук. – З огляду на вимоги реформування нашої галузі та перспективний статус Ковельської ЦРЛ, як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня, ми передбачили можливість такого лікування безпосередньо у кардіологічному відділенні.

Раніше, усі хворі «йшли» через реанімацію. Нині усі кардіологічні хворі в невідкладних станах будуть забезпечуватися на місці – у відділенні. Ніхто не буде гаяти дорогоцінний час і переміщати хворого з поверху на поверх.

У новоствореній палаті інтенсивного лікування обладнано дві точки відбору кисню з введеної в експлуатацію наприкінці 2017 року автоматизованої мережі сучасної кисневої станції AirSep AS-E, від якої подача живильного газу здійснюється безпосередньо до пацієнта: в операційні зали та палати стаціонарних відділень лікарні, перев’язувальні, маніпуляційні та забезпечує киснем роботу апаратів штучної вентиляції легень.

– Це вже рівень! Є на що подивитися і що показати, – задоволено охарактеризував побачене міський голова Ковеля і, з дозволу хворих, зайшов у найближчу палату. – Як вам тут лікується? – Лікарі дуже чуйні і уважні, – відповіла пацієнтка, жваво змальовуючи несподіваному відвідувачу умови свого тут перебування та лікування. – А коли ще й здоров’я додається, то взагалі геть добре!

Наступним об’єктом, реконструкція якого завершується найближчим часом став новенький пасажирський ліфт вантажопідйомністю 630 кг, що поєднав поверхи у східному крилі хірургічного корпусу. Так сталося, що з моменту його спорудження наприкінці 70-х років механізм в силу технічних причин працював з перебоями. А з роками – взагалі став непридатний до експлуатації.

У минулому році, отримавши необхідне фінансування з міського бюджету, медичне об’єднання шляхом електронних торгів придбало нове ліфтове обладнання, яке, сьогодні, проходить передпускову наладку. Найближчим часом пацієнти лікарні матимуть ще одну можливість швидкої доставки до місця лікування. На черзі – ремонт «великого» вантажного ліфта цього ж корпусу.

На запитання головного лікаря Олега Самчука щодо бюджетних перспектив подальшого фінансування медичної галузі, її модернізації та інновації міський голова Олег Кіндер зауважив, що місцева влада намагається розподіляти фінансовий ресурс співвідносно з визначеними міською радою пріоритетами.

Це і фінансування об’єктів сфери освіти, культури, спорту, осучаснення діючого вуличного освітлення тощо.

– Сьогодні на нараді я озвучив цифри потреби у фінансуванні таких об’єктів, як то кажуть, що вкрай необхідні, – повідав Олег Олексійович. – Дефіцит складає сто мільйонів! Для прикладу, аби забезпечити належну логістику до лікарні, розвантажити затори на вулиці Олени Пчілки в бюджеті закладено півтора мільйона гривень. А ще необхідно два мільйона. Три з половиною мільйона загальна вартість будівельних робіт з реконструкції головної «лікарняної» вулиці.

Обхід чималого лікарняного господарства продовжувався: коридори, галереї, сходи, відділення… Подальший пункт призначення – відділення амбулаторного діалізу ЦРЛ. Відкрите в травні 2007 року це відділення дало можливість надавати допомогу хворим з хронічною нирковою недостатністю не лише з Ковельщини, а й прилеглих районів. На початках, маючи лише три нових апарати для діалізу Bellco (виробництво Італія) відділення виросло в повноцінний високотехнологічний міжрайонний центр надання спеціалізованої допомоги.

У минулому році за кошти інвесторів Ковельська ЦРЛ отримала чергових два апарати для діалізу тієї ж торгової марки Bellco, вартістю 1 млн. 230 тис. грн; нову потужну лікарняну систему очистки води, аналогів якій немає на наших теренах. Усе це спонукало до роботи над подальшим покращенням умов перебування пацієнтів, а відтак до збільшення площ відділення. Одного залу програмного діалізу для повноцінної роботи дев’яти апаратів стало замало. Тим більше, ще понад п’ять років тому комісія управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації при перевірці роботи цього відділення позитивно оцінила роботу його медперсоналу та запропонувала розширити площі, розмістивши до 12 апаратів «штучної нирки». Отож, в процесі – масштабна реконструкція як наявних площ відділення, так і прилеглих, до цього – технічних приміщень. Для потреб пацієнтів облаштовується гардероб, ще один діалізний зал, ординаторська для лікарів, приміщення для середнього медичного персоналу… Робота – кипить!

Керівництво міста спільно з адміністрацією МТМО обговорили із представником фірми-підрядника строки та якість будівельних робіт, інші виробничі питання.

По завершенню інспектування міський голова Олег Кіндер підвів підсумки побаченого. За ініціативність, належно виконані значні обсяги робіт він подякував головному лікарю Ковельського МТМО Олегу Самчуку, колективам кардіологічного відділення та відділення амбулаторного діалізу в особі їх керівників, відповідно, Віктору Лещуку та Ігорю Каленікову.

Зрештою, зі слів мера, усі без виключення працівники МТМО, які в теперішній нелегкий час працюють на кінцевий результат – здоров’я населення, варті найкращих слів вдячності. – Коли ми бачимо не лише якусь там голослівну «зацікавленість» політиканів, а ось такий, практичний результат консолідованої діяльності тисяч людей на благо громади, то, повірте, і у мене, і у депутатського корпусу, і у виконкому є не лише бажання достойно оцінити досягнення колективу, а й тверде натхнення допомагати у майбутньому, – сказав на завершення візиту Олег Кіндер.


За матеріали прес-служби Ковельського МТМО 

Читайте також:

14 лютого 2018
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти