Над вирішенням яких питань працював відділ охорони здоров’я

Над вирішенням яких питань працював відділ охорони здоров’я

Завданням відділу охорони здоров’я є забезпечення діяльності закладів охорони здоров'я міста, зміцнення і розвиток їх матеріально-технічної бази, сприяння впровадженню нових ефективних засобів лікування та профілактики.

Відділ, відповідно до покладених на нього завдань, готує пропозиції до проектів програм соціально-економічного розвитку міста. Спільно з Ковельським міськрайонним територіальним медичним об'єднанням бере участь у реалізації Субпроекту Світового банку “Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області.”

Для надання ковельчанам матеріальної підтримки на лікування в 2017 році з міського бюджету виділялись кошти на фінансування програм та цільових заходів, серед них:
1. Місцева “Програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2020 роки”, на яку протягом 2017 року було спрямовано 353,4 тис. гривень.
Зазначені кошти були використані на придбання туберкуліну для проведення туберкуліндіагностики у дітей, придбання рентгенплівки для медичного обстеження та інше.
2. Цільові заходи з медикаментозного забезпечення інвалідів війни та інших категорій, що мають право на безоплатне та пільгове отримання медикаментів у разі амбулаторного лікування, на які було використано 341,0 тис. гривень. Кошти спрямовувалися на оплату рецептів пільгових категорій населення - 272,9 тис.грн., на лікування дітей з онкопаталогією — 50,8 тис.грн., дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит — 7,3 тис.грн., ВІЛ- інфікованих та хворих на СНІД — 10,0 тис.гривень.
3. Цільові заходи на проведення пільгового зубопротезування ветеранів війни та інших категорій, що мають право на вказану послугу, на яку було витрачено 116,9 тис.гривень. Запротезовано було 48 осіб, в тому числі 23 з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, 15 учасників бойових дій, 8 учасників АТО та 2 донори.
4. Цільові заходи на придбання препаратів фактору коагуляції крові людини VІІІ для дітей, хворих на гемофілію А, на суму 301,7 тис.гривень.
5. Цільові заходи боротьби з онкологічними захворюваннями, які дозволяли за кошти місцевого бюджету закупляти знеболювальні наркотичні препарати для важких онкологічних хворих. На вищезазначену потребу було використано в 2017 році 93,4 тис.гривень.
6. Цільові заходи на придбання лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, у сумі 129,5 тис. гривень.
7. Цільові заходи на придбання спеціального лікувального харчування для дорослих, хворих на фенілкетонурію, у сумі 217,8 тис. гривень.
В 2017 році коштами субвенції з державного бюджету забезпечувалися централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет. На відшкодування вартості препаратів інсуліну було використано 1911,5 тис.гривень.

На програмне забезпечення лікування хворих, що потребують програмного гемодіалізу, в минулому році було виділено з державного бюджету 4654,8 тис. гривень.

У квітні 2017 року в місті успішно стартувала урядова програма “Доступні ліки”, яка дозволяє громадянам отримувати низку медичних препаратів безкоштовно, або з частковою доплатою. Скористатися Програмою змогли пацієнти, які хворіють серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу та астмою. Протягом квітня-грудня 2017 року за кошти вищезазначеної програми було відпущено 31779 рецептів на суму 1572,5 тис. гривень..

Як головний розпорядник коштів у сфері охорони здоров'я бере активну участь у раціональному формуванні та використанні коштів для медичних закладів Ковельського МТМО.

За звітний період медичним закладам Ковельського МТМО було спрямовано майже 99,0 млн. грн. коштів усіх рівнів на оплату поточних видатків медичної галузі та більше 10,0 млн грн. спрямовано коштів бюджету розвитку на проведення капітального ремонту відділень медичного об'єднання та придбання обладнання і предметів довгострокового користування.

Впродовж року з місцевого бюджету додатково виділяли кошти на дотримання грошових норм на харчування та придбання медикаментів для ветеранів війни, учасників АТО, оплату діагностичних послуг для пільгових категорій населення, проведення поточного ремонту закладів охорони здоров'я міста, придбання меблів, лабораторного обладнання, медичного обладнання в кабінет ЛФК, медичних препаратів, придбання, ремонт медичної апаратури та інше.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року №932 “Про затвердження Порядку створення госпітальних округів” розпочато відповідну роботу. Створена робоча група і формується госпітальна рада округу.

Відділ забезпечує організацію контролю за підтриманням в місті належного санітарного та епідеміологічного стану, організовує пропаганду наукових медичних та гігієнічних знань серед населення. Тісно співпрацює із Ковельським міськрайонним відділом ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” та з Управлінням Держпродспоживслужби у м. Ковелі.

У визначений законом термін розглядаються звернення громадян та їх об'єднань. Постійно ведеться прийом жителів міста, працівників медичних установ. За звітний період звернулося 115 громадян з різних питань медичного забезпечення, з них 12 чоловік - на урядову гарячу лінію.
У плановому порядку ведеться робота з підготовки документів на виконання розпоряджень обласної державної адміністрації, міського голови, готуються матеріали та документи на засідання сесій міської ради та виконавчого комітету.

Відділ співпрацює з постійними комісіями міської ради з питань освіти, культури, охорони здоров'я, материнства і дитинства, соціального захисту населення, спорту і фізичної культури, в справах сім'ї і молоді та релігії та з питань планування, бюджету і фінансів, бере участь у їх роботі.
Здійснюється контроль за забезпеченням мешканців міста медикаментами за пільговими рецептами, інсулінами, вакцинами та іншими виробами медичного призначення.

Лідія Жолінська,
начальник відділу охорони здоров’я
 

Читайте також:

13 березня 2018
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти