Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припинив свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Якість питної води у Ковелі – найкраща на Волині

Якість питної води у Ковелі – найкраща на Волині

Цінність води набуває особливого значення за її відсутності. Щоденну наявність води в оселях ковельчани сприймають як належне. На щастя, наші мешканці впродовж зими не відчули незручностей, пов’язаних з повною відсутністю водопостачання, як жителі багатьох інших міст України. Критичних ситуацій вдалося уникнути завдяки злагодженій і професійній роботі та оперативному реагуванні на звернення громадян комунальних служб міста, зокрема Ковельського управління водопровідно – каналізаційного господарства. Бригади слюсарів та ремонтників вчасно ліквідовували аварійні ситуації, не допускали перемерзання на водогонах. Вода в оселі ковельчан подавалась цілодобово.
Забезпечення населення міста Ковеля якісною питною водою є для місцевої влади одним із пріоритетних питань, вирішення яких необхідне для збереження здоров`я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя ковельчан. Міський голова Олег Кіндер переконаний, що «якість води потрібно постійно контролювати, адже від цього великою мірою залежить здоров'я мешканців нашого міста. Ситуація із забезпечення населення доброякісною питною водою є напруженою по всій Україні. Місто Ковель належить до тих міст, в яких забезпечуються критерії якості питної води – у ній відсутні токсичні і шкідливі для здоров'я людини домішки антропогенного і техногенного походження. Якщо у ряді міст України не можна вживати в їжу водопровідну воду, то ковельчани можуть бути впевнені у тому, що питна вода в їхніх оселях не завдасть шкоди здоров’ю. Унікальність Ковеля ще й у тому, що наше місто споживає воду, отриману лише із артезіанських свердловин. Це підземні води, які за своєю природою є значно чистішими, ніж поверхневі, які використовуються в більшості міст України. Як джерела питного водопостачання артезіанські води мають значні переваги перед поверхневими, оскільки менше забруднені і характеризуються стійкішими хімічними властивостями».
Ковельське управління водопро¬відно-каналізаційного господарства є одним з найстаріших комунальних підприємств міста – у липні цього року колектив відзначатиме 45-річчя. Багаторічний літопис підприємства свідчить про самовіддану працю його трудівників, які щоденно дбають про ковельчан поліпшенням якості надання послуг, цілодобовим водопостачанням. Нині найголовнішим досягненням управління є впровадження європейських стандартів якості питної води.
УВКГ – один із основних надавачів послуг з подачі питної води населенню, установам і господарюючим суб’єктам. У Ковелі використовується традиційна технологія підготовки питної води - фільтруванням підземних вод із 13 свердловин.
Починаючи з 2012 року ковельчани отримують питну воду досить високої якості. Начальник Ковельського УВКГ Юрій Савчук запевняє, що її якість є вищою за європейські стандарти, якими дозволений вміст заліза 0,2 мг на дм³. Вміст заліза у питній воді, яку споживають зараз ковельчани, становить від 0,07 до 0,17 мг на дм³. Участь в реалізації Програми «Питна вода України» дала можливість значно покращити якість питної води у Ковелі. 1 мільйон 200 тисяч гривень було виділено з державного бюджету та 460 тисяч гривень – кошти «Ковельводоканалу». Впродовж двох місяців тривали ремонтні роботи, усі передбачені кошти освоєно. Було зроблено реконструкцію централізованої системи водопостачання, зокрема станції знезалізнення питної води, повністю замінено фільтраційну систему. Вода, призначена для споживання, проходить різні етапи очищення з метою поліпшення її показників безпечності та якості механічними, хімічними, фізичними та біологічними методами (освітлення, пом'якшення, знесолення, знезалізнення, знезараження тощо). 
Вода у Ковелі завжди відповідала затвердженим вимогам якості – державним стандартам та санітарному законодавству. До 2010 року в Україні діяли норми, що дозволяли вміст заліза у воді в межах 0,4 мг на дм³. Тож впродовж минулих років ковельчани вживали воду саме з таким вмістом цього елементу. У липні 2010 року в нашій державі набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України №400 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», згідно якого вміст заліза у питній воді не повинен перевищувати 0,2 мг на дм³. В період реконструкції, в грудні 2011 року, вміст заліза у воді, яку споживали міські мешканці, відповідав гранично допустимим нормам. Фахівці фізико-хімічного відділу контролю якості питної води виробничої лабораторії Ковельського управління водопро¬відно-каналізаційного господарства проводять щоденні дослідження. Результати свідчать про те, що ковельчани сьогодні споживають воду досить високої якості: вміст заліза у питній воді в межах 0,07 – 0,17 мг на дм³. Впродовж лютого вміст заліза у воді згідно лабораторних досліджень становив 0,12 мг на дм³ (при нормі 0,2 мг на дм³). Мікробіологічні показники якості води також стовідсотково відповідають вимогам наказу Мінохорони здоров’я. 
Тож сьогодні мешканці міста Ковеля споживають питну воду найкращу на Волині і одну з найкращих в Україні. Її якість відповідає європейським стандартам.

 

Читайте також:

03 березня 2012
Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти