На ринках Ковеля терміново потрібно навести лад відповідно до вимог пожежної безпеки

На ринках Ковеля терміново потрібно навести лад відповідно до вимог пожежної безпеки

Міський голова Олег Кіндер на засідання виконкому ініціював розгляд питання щодо стану пожежної та техногенної безпеки на об’єктах м.Ковеля з масовим перебуванням людей та протипожежний стан ринків.

Інформував про це начальник Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області Володимир Войтанік. Зокрема, він повідомив, що перевірки будуть проводитись протягом квітня – червня, на ринках – у липні.

Станом на 10 квітня оглянуто 17 закладів, керівникам вручені акти перевірок та приписи, в яких запропоновані протипожежні заходи, які необхідно виконати у вказані терміни.

Також відбуваються й практичні тренування з персоналом щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій і пожеж, зокрема стосовно забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей.

Особливе занепокоєння в міського голови викликає стан протипожежної безпеки на ринках. Там нещодавно трапилась надзвичайна ситуація – спалахнув контейнер. Загорання ліквідували завдяки тому, що в суміжних торгових павільйонах були вогнегасники.

Водночас для пожежної машини ні на одному, ні на другому ринку проїзду немає, що є неприпустимо.

Олег Кіндер акцентував, що кілька років тому міською владою затверджена схема розміщення контейнерів на ринку, вона узгоджена з пожежниками. Досі ніхто і не збирається її реалізовувати.

За словами ж Володимира Войтаніка, не один рік обговорюється з адміністрацією питання протипожежної безпеки. Після кожної перевірки директор притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до розробленохї схеми на центральному ринку з 964 контейнерів 615 потрібно демонтувати. На Привокзальному ринку - 994 павільйони, що більше дозволеного на 644.

Незважаючи на це, адміністрація Ковельського госпрозрахункового ринку і далі укладає договори з підприємцями і ДСНС не може втрутитися в цей процес.

Крім того, директор ПТМ «Ковельтепло» Володимир Бойко зауважив, міська влада додатково виділяла земельні ділянки на обидва ринки для перенесення контейнерів, які встановлені з порушенням норм протипожежної безпеки, тільки нічого зроблено не було, а на виділеній землі з дозволу адміністрації ринку ставились нові торгові ряди.

Керівник ДСНС каже, що раніше в таких випадках, вони могли заборонити експлуатацію об’єкта. Зараз, коли є порушення, звертаються в суд.

«Найважливіше – життя людини. І тут немає альтернативи», - неодноразово під час розмови наголошував міський голова. На його переконання, терміново потрібно навести лад на Ковельських ринках відповідно до вимог пожежної безпеки. Це першочергове завдання дирекції ринку та керівництва облспоживспілки.

Він доручив своєму першому заступнику Михайлу Гетьману до наступного засідання виконкому спільно з керівництвом Волинської облспоживспілки, тимчасовою контрольною комісією міської ради, представниками Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області перевірити дотримання стану пожежної безпеки на ринках Ковеля. Про результати доповісти на черговому засіданні виконкому, де заслухати з цього питання і директора Ковельського ринку.

 

Читайте також:

13 квітня 2018
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти