Ковельчан закликають не палити суху рослинність

Ковельчан закликають не палити суху рослинність

Із настанням погожих весняних днів люди спалюють суху минулорічну рослинність, сміття, чим створюють пожежну небезпеку для прилеглих територій та будівель, забруднюють навколишнє середовище.

На минулому тижні різко збільшилась кількість виїздів пожежних підрозділів міста. Зокрема, рятувальники тричі гасили вогонь на садівничих масивах. Через необережність та безвідповідальність горіли дачні будинки у «Калині» й «Урожаї», а в «Білому наливі» - контейнер з дровами, що призвело до значної шкоди.

Вкотре варто нагадати, що спалювання посуші в більшості випадків стає неконтрольованим і зупинити такі пожежі - вкрай важко.

Під час горіння у повітря вивільняються небезпечні, часом канцерогенні, речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами та іншими хімічними речовинами, продукти згорання яких також забруднюють довкілля.

До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, а також можуть бути покриті масляною фарбою, що містить свинець.

Із залишках згорають комахи та інші дрібні живі організми. Вогнем знищується насіння і коріння майбутньої рослинності, грунт на кілька років зменшує підріст свіжої зелені.

Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77-1 адміністративного кодексу України. Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне випалювання рослинності тягне накладання штрафів на винних в розмірі від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – 50 – 70 неоподаткованих мінімумів.

Ми вміємо нарікати на погану екологію, що нічого не робиться для того, аби зарадити біді. Водночас власноруч погіршуємо її.

Закликаємо ковельчан не бути байдужими і берегти природу!


Відділ з питань цивільного захисту та екологічної безпеки
 

Читайте також:

16 квітня 2018
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти