Мистецькі колективи Ковеля підтвердили свій високий рівень

Мистецькі колективи Ковеля підтвердили свій високий рівень

Нещодавно сім ковельських колективів проходили переатестацію на підтвердження звання «народний» і «зразковий». Серед них – фольклорний гурт «Намисто» (керівник Наталія Гончар), чоловічий вокальний ансамбль «Промінь» (Олександр Середа), академічна хорова капела (Поліна Панюс), ансамбль народної  музики «Награш» (Віталій Зіньчук), муніципальний естрадно-духовий оркестр (Василь Марцинковський), танцювальний ансамбль «Дзвіночок» (Інна Темрук),  студія естрадного співу «Надія» (Ірина Новожилова). Відомий у нашому місті камерний оркестр «Квінта» (Тетяна Корнєва) теж взяв участь у концерті як претендент на отримання звання «народний».

Голова комісії, заступник директора обласного науково-методичного центру Віталій Клімчук розповів, що раз на три роки колективи мають звітувати про свою роботу і підтвердити статус. Це своєрідний мотиватор підвищувати свій професійний рівень, працювати над репертуаром.

Концерт видався на славу. Ця мистецька подія співпала з датою народження видатної українки, зачинательки жіночого руху в нашій країні Наталії Кобринської. Ведуча заходу, художній керівник народного дому «Просвіта» Наталія Гончар акцентувала увагу присутніх, що це була талановита письменниця, громадська діячка, що стала взірцем для наслідування прогресивного жіноцтва, яке згуртувалось в потужну всеукраїнську громадську організацію “Союз Українок”. Діяльність Наталії Кобринської підтвердження того, що силою слова, мистецтва примножується слава та збагачується духовна скарбниця нашої землі.

Усі ансамблі, які цього дня виходили на сцену, порадували глядачів та фахівців. Яскравий тон дійству задав перший номер програми. Фольклорний гурт «Намисто» презентував поліський обряд «Збирання ягід». Дівчата поєднали давні волинські пісні з діалогами на поліському діалекті,  передали колорит регіону, говірку людей, які тут жили, їх закоханість у природу, свій край. 

Керівник колективу Наталія Гончар каже, що  дійство, яке відбувалось на сцені - це спільна праця усіх "намистинок", а яскравості усьому додали ще й самобутні костюми, про які подбала кожна з учасниць.

Віталій Клімчук, підбиваючи підсумки, зазначив, що жоден ковельський колектив не розчарував. За його словами, всі вони достойні звання «народного». Голова журі відзначив, що професійно додали танцювальний ансабль «Дзвіночок», студія естрадного співу «Надія».

«Всі працюють, підтримують свій творчий рівень. Звичайно, є і побажання та зауваження, але із своєю задачею всі справились», - підкреслив він.

Гість з Луцька поділився й іншими враженнями: «Приємно вразила змінами «Просвіта». Ми бачимо чудовий оновленй зал, прекрасне світло, гарну сцену. Це все говорить, що ці колективи місту потрібні. Тут підтримують своїх митців, виділяються фінансові ресурси для закладів культури. Муніципальний оркестр потрібен кожному місту, але не всюди такі є, у Ковелі – молодці, подбали про це.

Відчувається, що місцева влада дбає про культуру. Ковель, на моє переконання, рухається у потрібному напрямку».

На День міста мешканці та гості зможуть вкотре переконатись, які надзвичайно талановиті і самобутні гурти є у Ковелі.

Заступник міського голови Ігор Прокопів подякував усім керівникам, учасникам за їх творчість, неймовірну любов до своєї справи, бажання дивувати. «Радію, що працюю з такими людьми. Кожен колектив має свою індивідуальність, свій почерк. Важко виділити когось, адже всі вони заслуговують на повагу і визнання».

 

Читайте також:

12 червня 2018
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти