Підвищено розмір пенсій громадянам, які нагороджені за особливі заслуги перед Україною

Підвищено розмір пенсій громадянам, які нагороджені за особливі заслуги перед Україною

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148 внесено зміни до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною".
Передбачено, що починаючи з 11 жовтня 2017 року допомогу такій категорії громадян встановлюють територіальні органи Пенсійного фонду України. Для цього особа подає заяву про встановлення пенсії з належними документами. Рішення про встановлення (перерахунок, відмову) приймають місцеві УПФУ.
Вона встановлюється в розмірі 20 – 40% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. Якщо претендент одночасно має право на надбавку з кількох підстав, встановлюється згідно Схеми та, яка є найбільшою.
Тепер, якщо громадянину уже призначено надбавку до пенсії, він являється ветераном війни, який нагороджений у 1947 році орденами Червоної Зірки або Червоного прапора, то йому встановлюється надбавка до пенсії у розмірі 35% від прожиткового мінімуму визначеного для осіб, які втратили працездатність.
Аналогічні зміни відбулися з надбавками до пенсій тим, хто нагороджений орденом Жовтневої Революції, Червоного прапора, Знак Пошани або Дружби народів розмір надбавки зріс до 23% прожиткового мінімуму визначеного для осіб, які втратили працездатність.
Зазначаємо, що пенсії підлягають перерахунку у разі звернення особи до УПФ з заявою та пакетом документів.

Світлана Киричук, заступник начальника Ковельського
об’єднаного управління Пенсійного фонду України
 

Читайте також:

11 липня 2018
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти