Щоб чистою була річка Турія та її береги

Щоб чистою була річка Турія та її береги

Кожен із нас знає, що здоров’я людини залежить від середовища: від повітря, від води, від ґрунтів... Тому, дбаючи про своє здоров’я, ми перш за все повинні думати і про чистоту довкілля. Кожна людина, в якої болить душа за чисте повітря, прозору річку та зелені вулиці, може зробити свій вклад для збереження довкілля, наведення порядку на своєму подвір’ї і поза ним, у рідному місті, на берегах річки, які справедливо називають артеріями життя.
Понад двадцять тисяч великих і малих річок та струмків протікають територією України. Майже дві третини з них дуже забруднені. Потерпають ці “кровоносні судини Землі” від антропогенних чинників. Простіше кажучи, від звичайної людської недбалості та хронічного отруєння відходами - промисловими, сільськогосподарськими, комунально-побутовими.
Тому важливо привернути увагу громади до проблем охорони довкілля, спрямування зусиль до практичних дій по його оздоровленню, пропаганда здорового способу життя, виховання екологічного мислення та культури.
Ковель розташований на берегах мальовничої річки Турія, яка має важливе значення у життєдіяльності нашої громади, є улюбленим місцем відпочинку городян. Тому необхідно дбати про чистоту водного плеса та прибережних смуг. З цією метою міська влада затвердила низку програм та заходів, організовує та проводить екологічні акції.
Рішенням міської ради затверджений Проект прибережних смуг і водоохоронних зон вздовж річки Турії в межах міста Ковеля, відповідно до якого межі винесені в натурі.
Програмою охорони навколишнього природного середовища в м.Ковелі на період до 2015 року заплановані заходи з відновлення та підтримки сприятливого гідрологічного режиму річки Турії, розчищення дна водосховища від мулового осаду та старого русла в районі вулиці Курбаса. На проведення цих робіт планується залучити кошти з державного, обласного та міського бюджетів.
     Щороку традиційно у березні-квітні у Ковелі проходить місячник з благоустрою та День довкілля. У його рамках проводяться акції з очищення прибережних смуг річки від побутового сміття. Ковельчанам вдається прибирати  територію протяжністю до 8 кілометрів.
Впорядкування прибережних смуг Турії - у віданні КП «Добробут». Спеціалісти відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища виконавчого комітету міської ради постійно здійснюють обстеження стану берегів річки на предмет виявлення стихійних сміттєзвалищ. Інформація подається у КП «Добробут» для негайної їх ліквідації.
Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства розробило заходи для запобігання забрудненню річки Турії стічними водами, які включені до Програми розвитку та реконструкції централізованих систем водовідведення населених пунктів Волинської області на 2012-2020 роки. Цим документом передбачено проведення реконструкції мереж водовідведення, каналізаційних насосних станцій, будівництво напірних колекторів тощо.
Принагідно хочу звернутися до всіх ковельчан з проханням, давайте разом дбати про чистоту річки Турії і прибережних зон, думаючи про наше довкілля та здоров’я.  

Алла Киричук,
головний спеціаліст відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища виконавчого комітету міської ради

Читайте також:

23 березня 2012
Ковель VS Covid
Станом на 06.12.2021 
Захворіли за добу: 28
Одужали за добу:106
Кількість хворих  в стац. МТМО:82
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти