Змінено порядок державної реєстрації права власності на земельну ділянку

Змінено порядок державної реєстрації права власності на земельну ділянку

З 22 червня 2018 року вступили в дію нові зміни до Порядку ведення державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі Порядок). Загалом, документ визначає процедуру функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, його невід’ємної архівної складової частини та наповнення Державного реєстру прав відомостями про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів та об’єкти таких прав.

Нагадаємо, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. У Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Відповідно нових вимог Порядку до Державного реєстру прав вносяться такі відомості про земельну ділянку:
• кадастровий номер,
• площа,
• реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці (у тому випадку, якщо тут є будівля, на яку зареєстровано право власності).

До Державного реєстру прав вносяться такі відомості про інше речове право:
• вид речового права,
• строк дії або ознака безстроковості,
• дата (число, місяць та рік) закінчення терміну дії (якщо інше речове право має термін дії),
• підстава для державної реєстрації іншого речового права.

Отже, згідно з новим Порядком, до Державного реєстру не вносяться дані про адресу земельної ділянки та цільове призначення. Проте, поки що технічно неможливо зареєструвати наділ без зазначення цільового призначення.

Ольга Клімчук, завідувач сектору реєстраційної роботи
центру надання адміністративних послуг
 

Читайте також:

10 серпня 2018
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти