У Ковелі виконком заслухав обгрунтування щодо продажу МТМО плазми, непридатної для використання в лікувальних цілях

У Ковелі виконком заслухав обгрунтування щодо продажу МТМО плазми, непридатної для використання в лікувальних цілях

Сьогоднішнє засідання виконавчого комітету розпочалося із урочистого моменту. Міський голова Олег Кіндер, секретар міської ради Віра Федосюк,  заступник Ігор Прокопів  вручили нагороди з нагоди Дня добровольця та Дня землевпорядника.
 
А далі у ході роботи члени виконкому розглянули 45 питань порядку денного. 
 
На засіданні прийнято рішення про надання дозволу Комунальному некомерційному підприємству Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання Ковельської міської ради Волинської області (Ковельське МТМО) на продаж плазми, непридатної для використання з лікувальною ціллю, що обліковується на балансі закладу.
 
Роз’яснення з цього приводу надав член виконкому, головний лікар МТМО Олег Самчук.
 
Він зазначив, що Ковельське відділення переливання крові  має заготовити в рік 1200 літрів крові. Для цього залучається 2650 донорів. У зв’язку з тим, що зараз медицина розвивається, стало менше використовуватись крові у лікувальних цілях. Для потреб закладу необхідно 600-700 літрів. Раніше залишок (500-600 літрів) передавався в обласну станцію переливання крові. За це заклад охорони здоров’я отримував необхідний  препарат альбумін.
Останнім часом відбулось ряд змін у медичній сфері. Фармацевтичний завод “Біофарма” - єдине в країні підприємство, що переробляє кров,  було приватизовано. Також Кабінет Міністрів прийняв рішення про те, що альбумін не є препаратом крові, а  лікарським засобом, який має продаватись в аптеці. 
 
Тепер жодна станція в Україні не приймає залишки плазми. І лікарні змушені їх утилізовувати. 
 
Проте є інший варіант. Можна здавати цю сировину на завод і отримувати за неї кошти, або той же альбумін. Ковельське МТМО перше в Україні заключило договір із заводом «Біофарма» про постачання крові. На Волині й інші станції планують це зробити.
 
Олег Самчук наголосив, що це важливе рішення і воно необхідне для МТМО.
 
На засіданні взято до відома інформації про роботу відділів охорони здоров’я, ведення Державного реєстру виборців, молоді, фізичної культури і спорту. Прийнято рішення з питань захисту прав дітей, розподілу, обліку і приватизації житла, містобудування і архітектури, соціального спрямування. 

Читайте також:

14 березня 2019
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти