До 15 квітня включно можна змінити місце голосування у другому турі виборів Президента України

До 15 квітня включно можна змінити місце голосування у другому турі виборів Президента України

21 квітня 2019 року з 08.00 год. до 20.00 год. проводитиметься повторне голосування з чергових виборів Президента України. Для отримання виборчого бюлетеня з собою треба мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України.
 
Якщо виборець під час першого туру помітив якісь неточності щодо себе чи інших осіб, або не виявив себе/інших осіб у списку, він має право звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців з відповідною заявою до 15 квітня включно.
Якщо ж виборець (зокрема, член виборчої комісії) хоче проголосувати не за місцем свого постійного проживання (реєстрації житла), а за місцем фактичного перебування у день виборів (у зв’язку з роботою, навчанням, фактичним проживанням за іншою адресою тощо), то він може це зробити звернувшись до органу ведення Державного реєстру виборців (за місцем проживання чи перебування) із заявою про тимчасову зміну місця голосування та підтверджуючими документами (довідка з роботи, навчального закладу, наказ про відрядження, свідоцтво на право власності на квартиру/будинок, договір оренди/користування житлом тощо). 
 
Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.
 
Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.
 
Таку заяву необхідно подати до вказаного органу до 15 квітня включно. Звертаємо увагу, що необхідно повторно подавати подібну заяву для другого туру, що відбудеться 21 квітня, оскільки заява, яку виборець подавав у першому турі змінювала місце голосування лише на вибори 31 березня.
До 17 квітня включно ДВК надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, адресу ДВК, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.
 
Якщо виборець виявив неточності у списку виборців, але пропустив строки подання (до 15.04.2019 включно) відповідної заяви до органу ведення Державного реєстру виборців, то він може це виправити звернувшись із позовом про уточнення списку виборців до місцевого суду до 18 квітня включно. Позовну заяву про уточнення списку виборців може бути подано в суд не пізніш як за два дні до дня голосування, а якщо вона подана пізніше, то суд залишає її без розгляду. Тобто якщо, наприклад, днем голосування є неділя, то позовна заява повинна надійти до адміністративного суду не пізніше 24-ї години четверга того ж тижня. При цьому державне мито не сплачується. За наявності підстав суд виносить постанову, яку виборцю слід негайно передати до відповідної дільничної виборчої комісії. 
 
Якщо виборець несподівано захворів, що призвело до тимчасової нездатності самостійно пересуватися, то він може до 20.00 год. 19 квітня звернутися до відповідної ДВК із власноручно написаною заявою про надання можливості проголосувати за місцем перебування з доданою до цієї заяви довідкою про стан здоров’я, яка підтверджує його нездатність пересуватися самостійно, виданою медичною установою (лікарнею, амбулаторією, ФАП, поліклінікою тощо). ДВК після перевірки відомостей заяви та довідки може включити виборця до витягу із списку виборців для голосування «на дому».
 
Якщо у запрошенні виборця є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, але він бажає проголосувати на своїй виборчій дільниці, то йому слід письмово або особисто повідомити про своє бажання відповідну ДВК до 12.00 год. 20 квітня.
У день голосування (21.04.2019) жодні зміни у список виборців не вносяться (навіть за рішенням суду), а ДВК має право лише виправляти неточності та технічні описки в уточненому списку виборців - неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, номера будинку чи квартири.
 
Відділ ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Ковельської міської ради
м.Ковель, вул.Незалежності, буд.73 (1-ий поверх, 112 кабінет. Тел. 61711 )
 

Читайте також:

12 квітня 2019
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Посилання на сайти