Відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення

Відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення

Управління освіти та відділ охорони здоров’я виконавчого комітету Ковельської міської ради неодноразово нагадували батькам про необхідність проходження медичного огляду дітьми з обов'язковим проведенням вакцинації. Адже незабаром початок нового навчального року.

При цьому акцентувалась увага, що учні та дошкільнята без необхідних щеплень не будуть допускатися до відвідування дитячих колективів. Адже ряд інфекційних хвороб набувають загрозливого характеру. Особливо небезпечна недуга - дифтерія, від ускладнень якої рівень смертності сягає 50 відсотків, а рівень інвалідизації – до 40 відсотків.

Останнім часом знову зафіксовано спалах кіру - надзвичайно заразного інфекційного захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як нездорова людина залишила приміщення. Дев'ять із десяти невакцинованих дітей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень - пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцифаліту) тощо, а також до інвалідності та летальних випадків. Специфічного лікування від цієї недуги немає. Єдиний спосіб уникнути ускладнень та смерті - щеплення.

Тому так важливо вакцинувати дітей. Наявність щеплень за календарем - обов'зкова умова відвідування дошкільних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України у Постанові від 17 квітня 2019 року (справа №682/1692/17, провадження №61-8263св18). Взявши до уваги статті Конституції України, закони України "Про освіту", "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", "Про захист населення від інфекційних хвороб", "Про охорону дитинства", "Про дошкільну освіту", Цивільно-процесуальний кодекс України, у Постанові Верховного суду зазначається, що держава має забезпечити дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на освіту та інтереси інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протипоставляється інтересу суспільства, загальне благо на безпеку та охорону здоров’я має перевагу.

Верховний Суд є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції, який, зокрема, забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій.

Отож, згідно з діючими нормами закону відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення.

Читайте також:

14 серпня 2019
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти