У Ковельській школі мистецтв виступали українські музиканти, які нині працюють у Сінгапурі

У Ковельській школі мистецтв виступали українські музиканти, які нині працюють у Сінгапурі

Для багатьох Різдво та Новий рік є найулюбленішими святами, які повертають нас в атмосферу чарівної казки, наповненої прекрасними зустрічами і дарунками. Одним з них - для ковельських поціновувачів класичної музики став «Різдвяний концерт» молодих українських музикантів з Сінгапуру. Він проходив у Ковельській школі мистецтв за ініціативи колишньої учениці Тетяни Артемук, яка навчалася грі на фортепіано в класі Тетяни Савич.

З перших років занять дівчинка заявила про себе, як талановиту піаністку. В другому класі дала свій перший сольний концерт, в третьому - вже грала з симфонічним оркестром школи, а також розпочала виконувати прелюдії і фуги з ДТК Й.С.Баха.

Впродовж навчання брала участь в багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах, отримала чимало нагород, серед яких спеціальний приз Міжнародного конкурсу в Житомирі за найкраще виконання твору українського композитора, де прозвучали «Дві поеми-легенди» В.Косенка.

Професійну освіту здобула в Київській музичній академії ім. П.Чайковського та аспірантурі. Сьогодні Тетяна живе і працює у Києві, підтримує дружні творчі стосунки з багатьма виконавцями, серед яких і учасники «Різдвяного концерту» - Олександр Корнєв (скрипка), Родіон Синчишин (скрипка) та Юліана Румянцева (фортепіано).

Творчий шлях музикантів пов`язаний з Сінгапуром. У 2013 р. Олександру, студентові другого курсу Київської музичної академії ім. П.Чайковського запропонували продовжити навчання в Сінгапурі. Після закінчення він став асистентом Академії. Олександр має витончену манеру гри, чудово володіє звуковою палітрою, яка зачаровує філігранністю, виваженістю та тембральним різноманіттям. Вже у першому сольному номері скрипаль продемонстрував високу виконавську майстерність.

Родіон, натомість, є ще студентом четвертого курсу музичної академії Сінгапуру, куди він поступив одразу після закінчення Київської спеціалізованої музичної школи-десятирічки. Він володіє прекрасною технікою гри та культурою звуку. Юліана є випускницею Київської музичної академії і вже кілька років працює в Сінгапурі. Ця тендітна виконавиця має глибокий і водночас ніжний звук. Партія фортепіано в її виконанні – це не тільки супровід, а рівноправний учасник ансамблю. Разом з солістами вона зуміла відтворити стилістику кожного твору. Приємно відзначити, як старанно була підібрана програма концерту, що включала твори імпресіоністів, а саме сонати для скрипки та фортепіано К.Дебюссі і М.Равеля, а також твори композиторів ХХ ст. «Романс» і «Тарантела» для двох фортепіано С.Рахманінова та П`ять п`єс для двох скрипок і фортепіано Д.Шостаковича.

Ковельська публіка високо оцінила виступ гостей. Артисти, у свою чергу, подякували за теплу гостинну атмосферу. Директор закладу Андрій Мигуля, звертаючись до музикантів, зазначив: «Україна може вами пишатись. Приємно, що такі професіонали приїхали у наше місто і подарували нам справжнє свято музики. Бажаємо великих успіхів та нових злетів у творчій кар`єрі”.

Світлана Вавриш,
музикознавець, викладач Ковельської школи мистецтв

Читайте також:

13 січня 2020
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти