У Ковельському МТМО створено потужну матеріально-технічну базу

У Ковельському МТМО створено потужну матеріально-технічну базу

Минулий рік для ковельської медицини пройшов під девізом – вперше. У Ковельському МТМО була проведена перша операція на відкритому серці в умовах штучного кровообігу,  вперше в Україні у лікарні районного рівня було здійснено успішну операцію з пересадки серця та  нирки. Тепер заклад має ліцензію для здійснення трансплантації органів. 
Фахівці, які приїжджають у Ковельське МТМО, відзначають, що тут можна виконувати  високотехнологічні операції. Є все необхідне обладнання, створені хороші умови.
 
Великою мірою це стало можливим  завдяки співпраці міської влади та медичного об'єднання. Найважливішим результатом цього є поліпшення якості обслуговування людей, надання їм необхідної медичної допомоги. 
 
За останні роки вдалося здійснити значний обсяг ремонтних робіт у закладах охорони здоров'я міста та придбати новітню апаратуру.
2019 - став роком змін і у пологовому будинку. Якщо раніше ремонтні роботи в основному велись у різних відділеннях лікарні ( хоча й цьогоріч чимало зроблено), то у нинішньому - вони  перемістились саме на територію пологового будинку, де після капітального ремонту відкрили сучасний операційний блок з післяопераційними палатами та відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.
Ремонтні роботи та придбання меблів і апаратури стало можливим завдяки співфінансуванню з міського бюджету та спрямування коштів медичного об'єднання.
 
У відділенні облаштовані окремі модернізовані реанімаційні зали для жінок та новонароджених, які відповідають світовим стандартам надання медичної допомоги та оснащені новітнім обладнанням. 
Торік в приміщенні пологового будинку відкрили нову дитячу  поліклініку. Її реконструкцію здійснено за кошти Національної служби охорони здоров'я України.
Тапер тут буде центр материнства і дитинства. В одному приміщенні працюватимуть - амбулаторія педіатрична, дитяче відділення, дитяча поліклініка, пологовий будинок, стаціонарне відділення. 
Подбали і про благоустрій території, розбили парк, буде тут ігровий майданчик для дітвори.
 
Також у минулому році капітально відремонтовано більшу частину амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 (1 поверх), що знаходиться на вулиці Театральній, 16. Вона обладнана всім необхідним згідно табеля оснащення. Закупили й нові сучасні меблі. Усе це стало можливим завдяки фінансуванню Національної служби здоров’я України.

Готова до роботи й третя амбулаторія, що знаходиться у мікрорайоні «Сільмаш». Її реконструкцію  здійснено за кошти Світового банку.
У 2019 у лікарні розпочали функціонувати модернізоване відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, сучасний операційний блок,  суперпотужний   апарат  магнітно-резонансної томографії.
 
Провели благоустрій території біля лікарні та оновлення зеленої зони. Кількість пацієнтів у закладі збільшується, тож усім, хто  користуватиметься послугами, є де провести час,  особливо влітку.
Змінився і центральний вхід. Його прикрасила скульптура «Розвиток», яку для рідного міста за кошти благодійника змайстрував ковельчанин Володимир Гончарук,  який зараз мешкає у Львові .
Уже стало традицією до Дня медичного працівника кращим представникам МТМО вручати дипломи лауреатів Ковельської міської премії у п’яти номінаціях. Переможці отримали матеріальну винагороду у розмірі п’яти мінімальних зарплат.

Також з нагоди професійного свята  весь колектив отримав премії, які було профінансовано також  з бюджету міста.
 
Разом з тим, у місті діяли програми, спрямовані на підтримку людей, яких спіткали проблеми зі здоров’ям. Надавалась матеріальна допомога ковельчанам з онкозахворюваннями.  На ці потреби було використано 771 тисячу гривень.
 
Також отримували кошти від міста родини, діти яких мають рідкісні  недуги - муковісцидоз, гемофілію, фенілкетонурію.  Майже мільйон з місцевої казни надано цим сім’ям. 158 тисяч виділено на зубопротезування пільговиків.
 
Учасникам АТО/ООС та родинам загиблих виділялись кошти на лікування. Торік на ці потреби використано понад 300 тисяч гривень. За ці кошти проводились обстеження методом комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії, забезпечувалось безкоштовне лікування в стаціонарі та зубопротезування, медикаментами. 
 
1 мільйон 461 тисячу гривень виділено для забезпечення цих категорій безкоштовними медикаментами.
 
 
 

Читайте також:

13 січня 2020
Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти