Вишитий рушник довжиною понад кілометр

Вишитий рушник довжиною понад кілометр

Ковельчани з нагоди Дня Незалежності утворили живий ланцюг з вишитими рушниками, який простягнувся від пам’ятника Лесі Українці до пам’ятника Тарасу Шевченку. Вишиті рушники стали своєрідним оберегом єднання незалежно від політичних, релігійних чи інших уподобань людей.
      Дійство, покликане плекати традиції українського народу,  зібрало чимало городян. Ковельчани, які вирішили взяти участь в акції і прийшли з рушниками, вишикувалися один за одним вздовж вулиці Незалежності. Зрештою, утворився такий собі вишиваний рушник  довжиною понад один кілометр. Цілі родини, колективи, шкільні класи прийшли на свято. Приємно було бачити дітей, молодь  у вишиванках, які поряд з дорослими єднали з допомогою національних оберегів двох найславетніших українців – Лесю і Тараса. 
     Особливої святковості цій події додавав виступ народного аматорського ансамблю   пісні і танцю «Лісова пісня». А мелодії муніципального духового оркестру зібрали усіх,  після утворення живого ланцюга ««Хай стелиться дорога  рушниками», біля  пам’ятника Тарасу Шевченку, де й відбулись урочистості.  З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Олег Кіндер. Зокрема він зазначив: «Від часу проголошення Незалежності ми з вами знали і піднесення, і розчарування. Проте завжди мріяли і робили все від нас залежне для відродження і розвитку України, бо, безперечно,  кожен з нас  є творцем держави і всі ми несемо відповідальність за її майбутнє перед наступними поколіннями. Як не прикро сьогодні говорити, але під загрозою опинилась наша рідна українська мова. Цим повинен перейнятися кожен, кому не байдужа доля України. Нашій мові, як ніколи, потрібні народна підтримка і солідарність усіх українців. Дорогі ковельчани, бережімо надбання національної культури,  давайте будемо примножувати і збагачувати наші традиції та звичаї. У них – наша сила, не схожа ні на кого іншого -  вічна українська сутність»
Молебень за Україну відслужив благочинний Ковеля, протоієрей УПЦ КП Анатолій Александрук з духовенством.
Разом з оркестром святкова колона ще раз пройшлась центральною вулицею міста, привітавши Ковель і всю Україну з головним національним святом  – Днем Незалежності.

Читайте також:

24 серпня 2012
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти