Ковельські депутати за єдину державну мову - українську

Ковельські депутати за єдину державну мову - українську

Підписання Президентом України Віктором Януковичем антиконституційного законопроекту Колісніченка - Ківалова про засади державної мовної політики, прийнятого з порушенням усіх правових норм, стало ще одним кричущим фактом антиукраїнської зрадницької політики правлячого режиму. Таким кроком лідер олігархічної Партії регіонів остаточно перекреслив себе як гаранта Конституції України, адже цей законопроект грубо суперечить Конституції України, його ухвалення відбулося з порушення регламенту Верховної ради України та інших норм чинного законодавства. Фактично вперше в історії Української держави Президент підписав законопроект, який було ухвалено лише у першому читанні.
Голова Верховної Ради України і Президент України, заявляючи про бажання захистити українську мову, маючи для цього всі важелі, тим не менше, підписали ганебний законопроект Колісніченка-Ківалова. Формально українська мова, згідно із чинною Конституцією України, залишається єдиною державною мовою. Але вищезазначений закон штучно звужує її використання в ряді південно-східних регіонів України, в тих областях, де державна мова і так є недостатньо захищеною внаслідок проросійської політики центральних органів влади нашої країни. Де-факто на території України вводиться друга державна мова – російська. Це не має нічого спільного із Європейською хартією про мови, адже вона покликана захищати насамперед зникаючі мови, що опинилися під загрозою. Натомість в Україні внаслідок підписання цього закону під загрозу поставлена мова титульної, державотворчої нації.
Вважаємо антидержавними і злочинними такі дії Президента України, Голови Верховної Ради України, адже мова є найважливішою ознакою нашої країни. Протягом століть змінювались державні символи, форми правління, політичні партії, лідери.  Але мільйони людей єднала українська мова, нагадуючи, що вони – єдиний народ, попри складний, часом трагічний перебіг українського державотворення. Тому спираючись на ст. 10 Конституції України, заявляємо, що єдиною державною мовою в нашій країні є і буде українська, тому на території Ковельської міської ради не діятиме антиконституційний законопроект «Про засади державної мовної політики».
Ковельська міська рада звертається до ковельчан із закликом винести жорсткий вирок владі, яка системно й послідовно знищує душу народу, плює на його історію, глумиться над пам'яттю його предків і наживається за його рахунок. Голос відданий за Партію регіонів і її явних чи прихованих союзників – є голосом, відданим проти України.
Задля збереження власного дому і незалежної соборної Української держави закликаємо земляків до гуртування, аби засвідчити, що ми – господарі на власній землі, що наша боротьба та відданість власній мові – невпинні. Ми – народ, який завжди знаходив сили на боротьбу, навіть у часи найбільшої суспільної темряви. Ми прийняли виклик українофобів і неминуче їх поборемо!


Ухвалено  на двадцять сьомій сесії міської ради 23 серпня 2012 року
Читайте також:

28 серпня 2012
Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти