Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припинив свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Хто може подбати про сиріт?

Хто може подбати про сиріт?

Покинутим дітям часто розповідають таку казку: летів лелека, ніс батькам немовля, аж раптом відпустив папірця з адресою і бідолашний птаха загубив дорогу! Тоді він полетів до найближчого дитячого притулку і залишив там дитинку, щоб батьки самі прийшли і забрали додому. Діти щодня сподіваються, що загублені мама і тато прийдуть за ними саме сьогодні….
Кожна дитина хоче жити в сім'ї і відчувати тепло і затишок сімейного оточення, проте не всі діти мають таку можливість. В таких випадках існують форми сімейного влаштування, з якими ми пропонуємо вам ознайомитися:
Опіка та піклування - розглядаються як передача дітей, позбавлених батьківського піклування, іншим особам з метою виховання та захисту їх майнових і особистих прав. Позбавлення батьківського піклування означає, що батьки дитини померли, невідомі, визнані у судовому порядку безвісно відсутніми або померлими.
Але опіка і піклування можуть встановлюватися і за життя батьків неповнолітніх дітей у випадках, коли батьки судом позбавлені батьківських прав або прийнято рішення про відібрання дитини, оскільки перебування з батьками небезпечне для її життя; батьки визнані у встановленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними (психічно хворі, розумово відсталі тощо); понад шість місяців не проживають разом з дитиною та без поважних причин не беруть участі в її вихованні та утриманні; не виявляють щодо дитини батьківської уваги та турботи або підкинули дитину, і це підтверджено відповідними актами органів внутрішніх справ; відмовилися від дитини у встановленому законом порядку; перебувають під слідством; виїхали на постійне місце проживання або на постійне місце роботи за кордон чи перебувають у тривалому відрядженні.
Відповідно до ст. 247 така дитина має право:
- на проживання в сім’ї опікуна (піклувальника);
- на збереження права користування житлом, у якому вона проживала до встановлення опіки або піклування;
- на отримання житла, у разі його відсутності відповідно до закону;
- на піклування з боку опікуна (піклувальника);
- на забезпечення їй умов для всебічного розвитку, освіти, виховання і на повагу до її людської гідності;
- на захист від зловживань з боку опікуна або піклувальника.

Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Діти, чиї батьки померли або в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла і виховання. Держава визначила важливе завдання забезпечити належні умови для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Над досягненням цієї цілі працюють Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини спільно з Державною соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді та іншими органами влади.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням та спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Ті, хто взяли дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, а влаштовані в сім’ю діти – прийомними дітьми. Ті, хто взяли дітей у дитячий будинок сімейного типу є батьками-вихователями, а влаштовані в сім’ю діти – діти-вихованці.
За прийомними дітьми та дітьми-вихованцями зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат. Суми коштів, що належать прийомним дітям, переходять у розпорядження прийомних батьків і витрачаються ними на утримання прийомних дітей.

Усиновлення (або удочеріння) — влаштування у сім'ях дітей, які залишилися без піклування рідних батьків. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.
Згідно з сімейним законодавством України усиновлення допускається у відношенні неповнолітніх дітей — і тільки (виключно) в їхніх інтересах. При влаштуванні дитини враховуються етнічне походження, релігійна й культурна приналежність, рідна мова, можливість забезпечення наступності у вихованні та освіті.
Усиновлення братів та сестер різними особами не допускається, за винятком випадків, коли усиновлення відповідає інтересам дітей.
Розголошення таємниці усиновлення (удочеріння) всупереч волі усиновителя є злочином. Усиновлення є найбільше пріоритетною формою сімейного влаштування, тому що дитина отримує родину та сімейний затишок.

Якщо ви бажаєте усиновити дитину чи допомогти дитині-сироті звертайтеся за консультаціями та допомогою у:
• Ковельський міській центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
м. Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. 120, 218 тел. 6-17-48
• Службу у справах дітей виконавчого комітету Ковельської міської ради
м. Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. 110,111, тел. 6-17-55.

Анна Мартинюк,
фахівець з соціальної роботи
Ковельського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 

Читайте також:

16 жовтня 2012
Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти