Ковельчан просять пам’ятати про основні фактори ризику при низьких температурах і бути обачними

Ковельчан просять пам’ятати про основні фактори ризику при низьких температурах і бути обачними

У зв’язку із зниженням температури та похолоданням працівники служб з надзвичайних ситуацій радять ковельчанам дотримуватись правил безпеки і пам’ятати про основні фактори ризику.

Тривале перебування на вулиці може призвести до переохолодження. Подбайте про теплий одяг, шкарпетки та взуття. Не паліть на морозі, не виходьте на двір без рукавичок та шарфа. Якщо у вас зламалася машина на значній відстані від населеного пункту або в незнайомій місцевості, краще залишатися в ній та викликати допомогу по телефону або чекати іншого автомобіля. Під час сильного вітру вірогідність обмороження зростає. Пам’ятайте, що до переохолодження найбільш схильні діти, люди літнього віку та громадяни у стані алкогольного сп’яніння.

З метою запобігання нещасних випадків на вкритих кригою водоймах:
— не відпускайте дітей розважатися на лід без нагляду дорослих;
— ступаючи на кригу, не перевіряйте її міцність ногою, а використовуйте палицю;
— не стрибайте, не бігайте по льоду;
— не збирайтеся великими групами на одному місці.

Якщо ж ви все-таки опинилися у воді, а поруч нікого немає, тримаючись за краї криги, спробуйте вибратися на тверду поверхню, перекотіться в напрямку берега.

Вирушайте на допомогу людині, яка провалилася під лід, поповзом, використовуйте дошки, палиці, міцні шарфи або інші предмети, які є під рукою.

Пам’ятайте, що основними причинами пожеж взимку є необережне поводження з вогнем при курінні в ліжку, несправність або порушення правил експлуатації пічного опалення чи електроприладів. Не перевантажуйте електричну мережу, не залишайте дітей без нагляду, ховайте від них сірники.

У зв’язку із значним зниженням температури, з метою запобігання випадків переохолодження населення (в першу чергу малозахищених верств) у Ковелі цілодобово функціонує пункт обігріву за адресою: вул. Грушевського, 12 (приміщення Ковельської організації Товариства Червоного Хреста).


Якщо ви стали свідком надзвичайної події або самі потребуєте допомоги у критичній ситуації, звертайтеся за допомогою до Служби порятунку за номером «101».

Читайте також:

13 січня 2021
Ковель VS Covid
Станом на 21.01.2021
Захворіли за добу: 14
Одужали за добу: 3
Кількість хворих  в стац. МТМО: 20
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти