Апостилювання у відділах державної реєстрації актів цивільного стану без зайвих зусиль та витрат

ЗАКОН УКРАЇНИ Про безоплатну правову допомогу

Міська Програма правової освіти населення на 2013-2016 роки (скачати)

Апостилювання у відділах державної реєстрації актів цивільного стану без зайвих зусиль та витрат

 В Україні з 20 листопада 2015 року запрацювала нова зручна послуга – електронний сервіс з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. 
Якщо раніше для проставлення штампу апостиля необхідно було обов’язково звертатись до Міністерства юстиції України у м. Києві, то відтепер все це можна зробити в одному із відділів державної реєстрації актів цивільного стану, що діють за принципом фронт-офісу.
Лише на території Волинської області послугу з проставлення апостиля надають 11 відділів, а саме:
- відділ державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції (прийом та видача документів з понеділка по п’ятницю);
- відділи ДРАЦС по місту Володимир-Волинському Володимир-Волинського міськрайонного та місту Ковелю Ковельського міськрайонного управліннь юстиції, Горохівського, Камінь-Каширського, Локачинського, Любешівського, Любомльського, Маневицького, Рожищенського та Шацького районних управлінь юстиції (прийом та видача документів з вівторка по суботу).
Запровадженний електроний сервіс з проставлення апостилю значно спрощує для громадян процес апостилювання документів. Адже це дуже зручно звернутись до відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місцю знаходження і за 51 грн. для фізичних осіб, та 85 грн. для юридичний осіб отримати у строк до 2 робочих днів вже апостильовані документи.
Будь-яка особа може звернутись до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для проставлення апостиля з оригіналом документа, на якому необхідно проставити апостиль, долучивши документ про оплату послуги або документ, що підтверджує право на звільнення від оплати, чи його засвідчена в установленому порядку копія, маючи при собі документ що посвідчує особу, і працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану сам в електронному сервісі заповнить для Вас заяву, відсканує усі необхідні документи та відправить їх для розгляду до бек-офісу Міністерства юстиції України.
Про надходження апостиля або відмови Міністерством юстиції України у його проставленні за результатами розгляду документів працівник фронт-офісу повідомить Вас в телефонному режимі.
Ще однією зручністю є те, що для проставлення апостиля виключно на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану можна звернутись перебуваючи за кордоном, надіславши заяву поштовим зв’язком.
Закликаємо громадян не витрачатись та не шукати для себе будь яких посередників для проставлення апостиля, так як процедура проставлення апостиля є дуже простою, швидкою та доступною будь-якій особі без зайвих затрат.

Заступник начальника Головного
територіального управління юстиції
у Волинській області
з питань державної реєстрації –
начальник Управління державної реєстрації                                     О.Б. Семенюк   

Читайте також:

Ковель VS Covid
Станом на 21.10.2021 
Захворіли за добу: 89
Одужали за добу: 32
Кількість хворих  в стац. МТМО:  97
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти