Нова процедура державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

ЗАКОН УКРАЇНИ Про безоплатну правову допомогу

Міська Програма правової освіти населення на 2013-2016 роки (скачати)

Нова процедура державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

В Україні введено новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їхніх обмежень з 12 лютого 2014 року здійснюється за новою процедурою, що сприяє наданню якісних адміністративних послуг як юридичним, так і фізичним особам. 
Так, із введенням нового порядку реєстрації прав на нерухоме майно з'явиться альтернатива при поданні документів для проведення державної реєстрації прав - як шляхом безпосереднього звернення заявника, так і шляхом надсилання поштою або кур'єрською службою замість існуючого досі безпосереднього звернення заявника, однак слід врахувати, що при направленні документі поштою або кур’єрською службою з описом вкладення необхідно засвідчення справжності підпису заявника відповідно до ст. 34 Закону України «Про нотаріат».
Також з'явиться можливість проведення одночасної реєстрації права власності та речових прав, похідних від права власності, на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав, подати яку зможе як власник, так і правонабувач (досі подавали дві різних заяви).
Згідно з повідомленням, спрощена процедура дозволяє проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно на заміну загубленого, пошкодженого або зіпсованого свідоцтва про право власності на нерухоме майно або державного акта на право власності на землю, виданих компетентними органами до 1 січня 2013 року (в даний час зазначена процедура значно ускладнена у зв'язку з відсутністю належного нормативного обґрунтування).
Також спрощено порядок проведення державної реєстрації прав на побудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб (розмежовано перелік документів, які має подавати особа, що залучала кошти (забудовник), і безпосередньо інвестор).
Новий порядок процедури дозволяє провести державну реєстрацію права власності на новозбудовані або реконструйовані об'єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності кооперативів, на підставі поданої заявником довідки відповідного кооперативу про членство в ньому і повне внесення пайового внеску.
За повідомленням прес-служби, новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно та їхніх обтяжень забезпечить проведення державної реєстрації права державної і комунальної власності на об'єкти нерухомого майна, збудовані за "радянських" часів.

Олена Фіц,
начальник реєстраційної служби Ковельського
міськрайонного управління юстиції
 

Читайте також:

Фотогалерея
Програма про наше місто
Посилання на сайти