Дорогі друзі!

Інтернет-ресурс, на якому ви перебуваєте, припинив свою роботу.

Представляємо Вам нову версію сайту Ковельської міської ради: https://kowelrada.gov.ua.

Політична партія як одна з ознак громадянського суспільства

ЗАКОН УКРАЇНИ Про безоплатну правову допомогу

Міська Програма правової освіти населення на 2013-2016 роки (скачати)

Політична партія як одна з ознак громадянського суспільства

Після проголошення державної незалежності в Україні концепція громадянського суспільства сприйнята як загальнолюдська цінність. Вона знайшла відображення у Декларації про державний суверенітет України та Конституції України.
Громадянське суспільство - суспільство з розвиненими економічними, політичними, духовними та іншими відносинами і зв'язками, яке взаємодіє з державою та функціонує на засадах демократії і права.
Структурними елементами громадянського суспільства є різноманітні об'єднання громадян, політичні партії, масові рухи тощо.
У Конституції України закріплено право громадян на свободу об'єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.
Слово «партія» - латинського походження (partio - ділю, розділяю, тобто це група людей, об'єднаних спільністю ідей, інтересів для виконання певної роботи). До XIX сторіччя партіями називали групи, які сперечалися між собою у складі уряду або відповідним чином впливали на політику уряду.
Правовий статус політичних партій України визначений Законом України «Про політичні партії в Україні» від 5 квітня 2001 року.
Даний Закон визначає політичну партію, як зареєстроване, добровільне об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
Ніхто не може бути примушений до вступу в політичну партію або обмежений у праві добровільного виходу з політичної партії.
Політичні партії в Україні створюються і діють тільки із всеукраїнським статусом. Відповідно до ст. 11 Закону, реєстрацію політичних партій здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань.
Реєстрація обласних, міських і районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, здійснюється відповідним центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, на місцевому рівні, якщо інший порядок не передбачений законом, лише після реєстрації політичної партії центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань.

Головний спеціаліст
реєстраційної служби
Ковельського міськрайонного
управління юстиції                                                                  Олексій Горобець
 

Читайте також:

Ковель VS Covid
Станом на 04.02.2022 
Захворіли за добу: 149
Одужали за добу: 81
Кількість хворих  в стац. МТМО: 45
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти