Роз'яснення щодо тимчасового порядку перетину державного кордону України

Роз'яснення щодо тимчасового порядку перетину державного кордону України

Як відомо, Уряд України запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів до 24 квітня 2020 року.

Згідно зі статтею 28 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» пропуск через державний кордон України пасажирів, екіпажів, бригад тощо, серед яких є особи з симптомами інфекційних хвороб, дозволяється після проведення медичного огляду цих осіб. Крім того, з урахуванням епідемічної ситуації Кабінет Міністрів України може встановити тимчасові обмеження та особливі умови щодо транспортного сполучення з країнами, де виявлені особливо небезпечні інфекційні хвороби.

Наразі урядовцями відповідними актами впроваджено ряд заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 березня 2020 р. № 287 “Про тимчасове обмеження перетинання державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” тимчасово до 24 квітня 2020 р. закриті пункти пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародних пасажирських перевезень, крім здійснення перевезень осіб з метою забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань, а також представників дипломатичних установ та гуманітарних місій, а також заборонено перетинання державного кордону на в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства, крім тих, що мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів.

В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ. Крім цього, у відомстві зазначають, що наразі перетнути державний кордон можна або пішки або автомобілем.

Аналогічні комплекси суворих обмежувальних заходів, спрямованих на локалізацію вірусу впровадила наразі низка країн на національному рівні (Італія, Франція, Німеччина, Ізраїль, США та ін.).

Відповідні роз’яснення з приводу повернення на Україну та полегшення проходження пунктів перетину кордону розміщенні на сайті вказаного Міністерства.

Також усі закордонні дипломатичні установи України розгорнули програму «Захист», згідно з якою посольства та генеральні консульства в усьому світі надаватимуть громадянам всебічну підтримку, консультуватимуть, розв'язувати питання тимчасового розміщення тих наших громадян, які не мають засобів для існування та місця проживання тощо.

Відповідно до статті 33 Конституції України громадяни України не можуть бути позбавлені права в будь-який час повернутися в Україну. Однак, з огляду на запроваджений режим надзвичайної ситуації та реалізацію заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу, громадяни України матимуть можливість повернутися з-за кордону з урахуванням епідемічної ситуації у місці перебування, а також – рівня забезпечення необхідними засобами та готовності закладів охорони здоров’я до обов’язкової ізоляції.

Довідково: До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини може звернутись будь-яка особа щодо відносин, які виникають між заявником та органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами.

Звернення подаються в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина. За наявності виняткових обставин цей строк може бути подовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років (ст. 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»).

Довідково: Відповідно до статті 101 Конституції України парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист прав кожного на території України і в межах її юрисдикції на постійній основі здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, чинними міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Звернутися до Уповноваженого з письмовим зверненням можливо:

- через скриньку за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ;

- поштою (на адресу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ 01008);

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua (інформацію про порядок надання електронного звернення розміщено на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (розділ «Заявнику»).

- зателефонувати на гарячу лінію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (тел. 0800501720) та до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (тел. 044-253-75-89).

Крім того, з метою здійснення моніторингу, оперативного реагування на порушення прав і свобод людини і громадянина на території Волинської області можливо звернутися до громадської приймальні Уповноваженого з прав людини у Волинській області з письмовим зверненням:

- на електронну пошту: Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Любов Сітовськоїpred.lutsk@ombudsman.gov.ua та Регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Волинській області Віталія Єловаcoord.lutsk@ombudsman.gov.ua (інформацію про порядок надання електронного звернення розміщено на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (розділ «Заявнику»).

Фотогалерея
Оголошення
Програма про наше місто
Служба зайнятості
Посилання на сайти