Свято-Воскресенський собор

Свято-Воскресенський собор

Першу писемну згадку знаходимо у грамоті королеви Бони від 17 серпня 1549 року, що за клопотанням старости Ковельського Богдана Семашка завідувати Воскресенською соборною церквою призначається священик Олексій Трішниця. Ця древня церква мала унікальні форми і доцільну внутрішню структуру.

Була вона дерев’яна з трьома банями, покрита гонтами. Окремо від церкви стояла така ж дерев’яна дзвінниця. Цінна пам’ятка української культової архітектури, на жаль, не збереглася до наших днів, була знищена пожежею. Прихожанам вдалося врятувати іконостас та церковне майно, яке вони передали Введенській церкві. На місці, де була церква, поставили невелику каплицю, оскільки через свою бідність побудувати новий храм не мали змоги...


Сучасний Воскресенський собор, що знаходиться на перехресті вулиць Незалежності і Сагайдачного, зведений у 1877 році. Храм представляє собою кам’яну споруду з п’ятьма банями, що в основі мають вигляд хреста. До фасаду прибудований присінок, на фронтоні є розпис: зустріч Ісуса Христа з Марією Магдалиною після Воскресіння. Дещо більший притвор завершується масивним хрестом. Свято-Воскресенський собор і сьогодні є одним з найкрасивіших архітектурних пам’яток XIX століття у м.Ковелі.

Читайте також:

Фотогалерея
Анонс
Програма про наше місто
Посилання на сайти