Заклади культури

Заклади культури

Назва установи  Керівник Адреса Телефон
Народний дім „Просвіта” Пірожик Михайло Іванович вул.Міцкевича, 10 5-05-24
Школа мистецтв Кобченко Людмила Іванівна вул.Леонтовича, 1 5-92-88
Дитяча художня школа імені Андроника Лазарчука Цьомик Олена Степанівна вул. Степана Бандери, 16 5-94-82
Історичний музей Матвійчук Маргарита Євгеніївна вул. Олени Пчілки,11 5-91-00
Парк культури і відпочинку ім.Лесі Українки Старчук Олександр Леонідович вул. Олени Пчілки,17 5-33-07
«Ковельський міський культурно-просвітницький центр»   вул.Незалежності,89 5-28-07

Народний дім «Просвіта»

Просвіта

Історія закладу налічує понад 48 років. У радянські часи (до жовтня 1965 року) це був кінотеатр ім. Щорса. Згодом, у листопаді 1965 року кінотеатр було реорганізовано в міський будинок культури ім. Щорса. А з березня 1993 року (згідно розпорядження міської влади) і донині установа функціонує як народний дім «Просвіта».

Сьогодні тут зосереджене усе культурно-мистецьке життя міста.

При НД «Просвіта» діють гуртки художньої самодіяльності, народного і сучасного танців, студія естрадного співу, спортивно-оздоровчі секції.

Ковельська школа мистецтв

Ковельська школа мистецтв, як дитяча музична школа була заснована в серпні 1956 року.

З 1996 року з наданням школи статусу мистецтв було відкрито філію, де 120 дітей з містечка машинобудівників мають можливість вчитися на місці.

В школі мистецтв навчаються 560 учнів по класах скрипки, віолончелі, баяна, акордеона, фортепіано, бандури, домри, гітари, ударних та духових інструментах /труба, тромбон, кларнет, валторна, флейта, сопілка/.

В школі працюють шість відділів: теоретичний і п’ять виконавських.

З метою більш широкого залучення дітей до естетичного виховання, пошуку нових форм роботи в школі відкрито студію образотворчого мистецтва.

Гордістю школи є ансамблі, хорові та оркестрові колективи, виступи яких на міських та обласній сцені постійно отримують високу оцінку професіоналів.

На протязі останніх років значним доробком творчості школи став оркестр народних інструментів /керівник Ніна Самусік/, який неодноразово займав призові місця на обласному конкурсі «Калинова сопілка», а також був удостоєний гран-прі на обласному конкурсі народних оркестрів.

Зростає творча майстерність дитячого ансамблю народної музики «Веретено» який неодноразово був лауреатом обласних конкурсів «Калинова сопілка» /2001р.,2004р./ «Волинська веселка» /2001, 2005р./, «Натхнення» /2004р./,

Духовий оркестр /керівник Анатолій Сролік, склад оркестру-60чол./ -  лауреат обласного конкурсу духових оркестрів /ІІ місце -  2002р./, активний учасник загальноміських, обласних культурно-мистецьких заходів.

Хор молодших класів /керівник Еліна Міларт, всього учасників – 130/. В репертуарі твори сучасних українських авторів, композиторів класиків, лауреат ІІІ премії обласного конкурсу хорових колективів базових шкіл. Активний учасник загальноміських, обласних культурно-мистецьких заходів.
Хор старших класів /керівник Олена Белецька, 80 учасників/. В колективі переважають твори зарубіжних класиків, обробки українських пісень, твори сучасних українських композиторів. Колектив є лауреатом обласного конкурсу хорових колективів базових шкіл /ІІІ місце/.
Хор хлопчиків /керівник Галина Оксіюк, 90 учасників/ в репертуарі твори сучасних українських авторів, обробки  українських народних пісень. Колектив є лауреатом обласного конкурсу хорових колективів /ІІ місце/. Активний  учасник загальноміських, обласних культурно-мистецьких заходів.

Ковельська дитяча художня школа ім. Андроника Лазарчука

Ковельська дитяча художня школа розпочала свою діяльність в листопаді 1987 року. В серпні 2010 року школі присвоєно ім’я художника Андроника Лазарчука, сучасника  і земляка Лесі Українки.

В художній школі учні отримують базові знання і практичні навички з таких дисциплін: «рисунок», «живопис», «композиція», «скульптура», «історія образотворчого мистецтва».

Щороку художня школа охоплює навчанням 200-230 дітей.  За неповними даними 168  випускників та вихованців КДХШ продовжили навчання за художніми спеціальностями  у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах.

Паралельно із навчальним процесом учні  школи беруть активну участь у міських, обласних, Всеукраїнських і міжнародних конкурсах та виставках дитячого малюнку, результатом чого є  неодноразові  перемоги та високі відзнаки.  З 1995 року з великим успіхом КДХШ організовує і проводить щорічні районно-міські  конкурси дитячого малюнку «Зимовий калейдоскоп» та «Великодня веселка».   Творчий доробок учнів художньої школи завжди можна побачити на змінних виставках в Центральній районній бібліотеці, кафе "Золотий ключик", в приміщенні школи та на літніх звітних виставках в Галереї мистецтв.

Ковельський історичний музей

Ковельський історичний музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом,  головним хранилищем пам'яток матеріальної і духовної культури пов’язаних з історією м. Ковеля та Ковельського району.

Основними напрямками діяльності музею є дослідження, вивчення, збереження та пропаганда історичних надбань краю, показ через експозиції, виставки, друковані видання і масові заходи пам'яток духовної і матеріальної культури Ковельщини.

Сьогодні на обліку музею нараховується 6500 експонатів, серед них 261 етнографічна річ, 206 зразків образотворчого мистецтва, цілий ряд предметів природничого та історичного характеру.

«Ковельський міський культурно-просвітницький центр»

4 липня 2008 року відкрито міський культурно-просвітницький центр, який сприяє національному, духовному і культурному розвитку ковельчан. Відкриття центру дає можливість прилучити громадян до надбань національної, історико-культурної спадщини, центр став важливим об'єктом туристичного відвідування, осередком культурно-просвітницького життя міста і району. При даному центрі працює школа «Поліглот» з вивченням англійської і польської мови. За час існування центру проведено понад 100 виставок: картин відомих художників, скульпторів, вітражів, виробів соломки, ниткографії, старовинних ікон. Культурно-просвітницький центр відвідали Міністр культури України Вовкун В.В., голова облдержадміністрації Романюк М.Я. Відбулися зустрічі: з Народним артистом України Богданом Бенюком, скульптором, автором пам’ятника Т.Г.Шевченку Володимиром Шолудьком, письменниками-публіцістами братами Капрановими, заслуженою артисткою України Світланою Мирводою, письменницею Галиною Малик, з письменниками України, приурочені святу «Лісової пісні» Лесі Українки. В даному закладі проводять заходи громадські і ветеранські організації.

Ковельський міський парк культури і відпочинку ім. Лесі Українки

Ковельський міський парк культури і відпочинку імені Лесі Українки створений 1985 року. Площа парку - 46 168 метрів квадратних. На його території розміщений Ковельський історичний музей, літня естрада, дитяче містечко з атракціонами.

Фотогалерея
Анонс
Програма про наше місто
Посилання на сайти