Повідомляє управління соціального захисту населення

Повідомляє управління соціального захисту населення

  Управління соціального захисту населення виконавчого комітету  Ковельської міської ради проводить нарахування і сплату  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за нижче вказаних осіб:
- отримувачів допомоги на дитину при народженні дитини, при усиновленні дитини;
-непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також непрацюючих працездатних осіб, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства;
працездатних осіб, які перебувають  у  трудових  відносинах  і  яким надано відпустку без збереження  заробітної  плати  на  умовах,  передбачених пунктом 3 частини   першої   статті   25   Закону  України  "Про  відпустки",  якщо такі особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію  відповідно  до  законодавства.
 
Отже, такі особи підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню. Управління за кожний місяць одержання вказаних допомог сплачує страхові внески за рахунок коштів державного бюджету, що дає право громадянам на призначення пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника.
 
Сплата єдиного внеску припиняється: з дати закінчення виплати грошового забезпечення, допомоги або компенсації;  з дати працевлаштування,  або настання непрацездатності.
 
Звертаємо увагу, що роботодавці несуть персональну відповідальність та зобов’язані своєчасно надати управлінню відомості про дострокове припинення відпустки з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або відпустки  з догляду за дитиною з інвалідністю, або у разі працевлаштування на роботу жінки, яка має дитину до 3-х річного віку і отримує допомогу при народженні дитини. 
 
Особи, яким виплачується державна допомога, зобов’язані повідомляти органам соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на виплату такої допомоги та нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Просимо завчасно повідомляти управління у разі працевлаштування, настання непрацездатності, реєстрації як фізичної особи-підприємця, призначення пенсії, змін персональних даних (видачі паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП), відмови від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, які мають відмітку в паспорті), тощо. Крім того, нагадуємо про необхідність приводити у відповідність  РНОКПП у разі зміни прізвища та одержання нового паспорта громадянина України.
 
Правильність нарахування та сплата ЄСВ забезпечить у майбутньому  безперешкодне призначення пенсії.
 
Будь-яку інформацію просимо надавати  на адресу управління (вул. Незалежності, 148, м. Ковель, 45000) або електронну адресу: soczahust@kovelrada.gov.ua
 
 
 
Софія Сагаль, начальник управління
соціального захисту  населення                                             
 

Читайте також:

23 листопада 2021
Ковель VS Covid
Станом на 06.12.2021 
Захворіли за добу: 28
Одужали за добу:106
Кількість хворих  в стац. МТМО:82
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти