З 3 листопада у Ковелі запроваджуються посилені карантинні обмеження, школи переходять на дистанційне навчання

З 3 листопада у Ковелі запроваджуються посилені карантинні обмеження, школи переходять на дистанційне навчання

У Ковелі встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. З 3 листопада у місті посилюються карантинні обмеження. Відповідне рішення прийнято сьогодні на засіданні міської комісії з ТЕБ та НС.
Загальноосвітні школи з 3 листопада перейдуть на дистанційне навчання. Призупиняється навчально-виховний процес у закладах позашкільної, дошкільної освіти та спорту, крім навчально-реабілітаційних центрів.

Заборонено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у галузі культури.

Не працюватимуть заклади громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо), торговельно-розважальні центри, перукарні.

У сфері торговельного і побутового обслуговування населення лише дозволено:

- реалізацію продуктів харчування, пального, засобів гігієни, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ветеринарних препаратів, кормів, пестицидів та агрохімікатів, насіння і садівного матеріалу;

- банківську та страхову діяльність, а також медичну, ветеринарну практику, роботу автозаправних комплексів, технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів, технічне обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, ремонт комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;

- торговельну діяльність та надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;

- відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, які надають їх сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування).

У Ковелі перевезення громадським транспортом здійснюватиметься за умов заповнення пасажирами тільки сидячих місць та дотримання протиепідемічних вимог.
 

КОВЕЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
МІСЦЕВА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ
БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ


ПРОТОКОЛ № 19
засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

м. Ковель 02 листопада 2020 року

ГОЛОВУВАВ:

КІНДЕР Олег Олексійович - міський голова - голова місцевої комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про запровадження в місті Ковелі посилення протиепідемічних заходів відповідно до рівня епідемічної небезпеки «ЧЕРВОНИЙ» введених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS - CoV-2.

ДОПОВІДАЧІ:

• Людмила Сергіївна МАЛЯР - завідувач Ковельського міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»;

• Микола Петрович КОРОЛЬ - начальник Ковельського МРУ ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області;

СПІВДОПОВІДАЧІ:

• Ольга Юріївна КОЗАЧУК – медичний директор Ковельського МТМО з педіатрії;

• Віктор Васильович БИЧКОВСЬКИЙ – начальник управління освіти;

• Аркадій Олексійович НАЙДИЧ – начальник Ковельського відділу поліції ГУ НП у Волинській області;

• Тарас Миколайович МИХАЛКО – начальник відділу організації несення служби м. Ковель УПП у Волинській області ДПП
СЛУХАЛИ:

Людмилу МАЛЯР - завідувача Ковельського міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Яка поінформувала про проведені заходи щодо ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на території міста, а саме:

Станом на 09.00 год 02.11.2020 року в місті Ковелі зареєстровано 1914 ймовірних випадків захворювання на COVID-19, з них 1080 лабораторно підтверджених.
Одужавших 716 осіб.
Продовжують хворіти 344 осіб.
Зареєстровано 20 летальних випадків з них дев’ятнадцять померлих мали хронічні захворювання.

На сьогодні госпіталізованих у інфекційному відділенні 51 особа (9 осіб з інших районів). 20 осіб з лабораторно підтвердженими випадками захворювання на COVID-19, 4 з іншого району. 

Звертаю Вашу увагу, що серед захворілих по віковій категорії переважають особи працездатного віку. Зареєстровані спалахи на підприємствах СЛАТ «Тур», ТзОВ «Ковельсільмаш».

Серед навчальних закладів міста спалах зареєстровано у викладачів ліцею ім. Олени Пчілки та Ковельському медичному коледжі.
Перерва навчального процесу на канікули вплинула на завершення спалаху у ліцеї № 13, ліцеї № 3 ім. Лесі Українки, ліцеї № 7.
Продовжують хворіти викладачі ліцею № 11.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» показник захворюваності на 100 тис населення по місту складає 457,7 на 100 тис нас.

Середньообласний 290,9 на 100 тис нас. По Україні 258,8 на 100 тис нас.

Охоплення тестуванням населення за останні 7 днів становить 200,5 на 100 тис нас, по Україні 165,8 на 100 тис нас.

По всім випадкам встановлене, і в разі необхідності, розширене коло контактних осіб. Підготовлені і нідіслані листи в поліцію та в центри ПМСД для організації медичного спостереження та контролю самоізоляції.

Лікарями епідеміологами щоденно аналізуються екстрені повідомлення про ймовірні випадки захворювання.

З метою недопущення поширення захворюваності, оперативно направляються повідомлення та пропозиції щодо посилення протиепідемічних заходів за місцем роботи.

Миколу КОРОЛЯ - начальника Ковельського МРУ ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

На виконання доручень  Прем’єр-міністра України, протокольних доручень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, постанов Головного державного санітарного лікаря України спеціалістами Ковельського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській областіпроводиться щоденний моніторинг дотримання суб’єктами господарювання профілактичних та протиепідемічних заходів із запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 .

За жовтень 2020 року перевірено 178 суб’єктів господарювання, з них закладів громадського харчування – 8; перукарень – 3; закладів торгівлі продовольчими товарами – 59; закладів торгівлі непродовольчими товарами – 82; інші – 8; проведено 15 перевірок ринків. Складено 27 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері санітарного законодавства , що становить 15,2 %.Було перевірено дотримання протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти м. Ковеля: НВК-ДНЗ №7 ЗОШ, ЗДО комбінованого типу №14 (ясла-садок «Перлинка»), ЗДО (ясла-садок) комбінованого типу №4 «Ромашка» Центр розвитку дитини. Порушень в даних закладах не виявлено.

Всього за період карантину в місті Ковелі Ковельським міськрайонним управлінням проведено 1054 моніторингових обстежень суб’єктів господарювання на предмет дотримання протиепідемічних вимог, серед яких:
• закладів громадського харчування – 63 , з них з порушеннями - 30, складено протоколів про адміністративні правопорушення у сфері санітарного законодавства – 17, надано пропозицій – 13;
• закладів торгівлі продовольчими товарами – 501, з них з порушеннями – 110, складено протоколів – 53, надано пропозицій – 57;
• закладів торгівлі непродовольчими товарами – 305, з них з порушеннями – 25, складено протоколів – 8, надано пропозицій – 17;
• агропродовольчих ринків - 77, з них з порушеннями - 10, складено протоколів про адміністративні правопорушення у сфері санітарного законодавства – 6, вручено 4 приписи керівникам ринків;
• перукарень, салонів краси – 42 , з них з порушеннями -17, складено протоколів про адміністративні правопорушення у сфері санітарного законодавства – 2, надано пропозицій – 15;
• закладів дошкільної освіти – 12 перевірок;
• закладів загальної середньої освіти – 22 перевірки, надано пропозицій – 5;
• інші (аптеки, банки, офісні приміщення, промислові підприємства тощо) - 32, надано пропозицій – 13;
Основними видами порушень, які виявляються при проведенні моніторингових перевірок (обстежень) є:
• працівники перебувають на робочому місці без засобів індивідуального захисту (захисної маски та рукавичок);
• не проводиться температурний скринінг працівникам перед початком робочої зміни;
• біля місць потенційного скупчення людей відсутнє тимчасове маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менше 1,5 м;
• не проводиться централізований збір засобів індивідуального захисту;
• відвідувачі перебувають в закладі без одягненої захисної маски;
• працівники закладів громадського харчування, які видають замовлення та здійснюють розрахунок, не забезпечені захисними окулярами;
• цукор, мішалки, трубочки, одноразові стакани до напоїв в закладах громадського харчування знаходяться не в індивідуальних упаковках.

З метою висвітлення процесу та результатів перевірок суб’єктів господарювання, в липні 2020 року 4 перевірки проведено із залученням засобів масової інформації.

Під час проведення моніторингових обстежень та перевірок фахівці Ковельського міськрайонного управління проводять постійну роз’яснювальну роботу з керівниками, працівниками та відвідувачами об’єктів з питань дотримання протиепідемічних заходів щодо попередження захворювання на СOVID-19.

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення питання щодо застосування обмежень на території міста Ковеля, для якого встановлено «ЧЕРВОНИЙ» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби COVID-19 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» місцева комісія,

ВИРІШИЛА:

На виконання пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2», рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Протокол № 40 від 30 жовтня 2020 року), регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Протокол № від 02 жовтня 2020 року) та на підставі оцінки епідемічних показників:

1. Встановити з 00 години 00 хвилин 02 листопада 2020 року «ЧЕРВОНИЙ» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

2. Відповідно до пункту 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» - ЗАБОРОНИТИ :

- відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);

- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах спорту, культури, крім відвідувачів «автоконцертів»;

• приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);

- приймання відвідувачів у торговельно - розважальних центрах;

- приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

• торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садівним матеріалом;

• продовження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;

• торгівельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;

• відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

3. Перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах здійснювати в кількості не більше ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та контроль використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення.

4. Ковельському відділу поліції ГУ НП у Волинській області (Аркадій НАЙДИЧ), відділу організації несення служби в місті Ковелі управління патрульної поліції у Волинській області (Тарас МИХАЛКО), Ковельському МРУ ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області (Микола КОРОЛЬ) вжити заходів спрямованих на дотримання суб’єктами господарювання міста вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

5. Ковельському міськміжрайонному відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» (Людмила МАЛЯР), Ковельському МРУ ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області (Микола КОРОЛЬ) систематично проводити моніторинг показників інцидентності, а у разі збільшення кількості захворювання невідкладно інформувати місцеву комісію техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

6. Ковельському МРУ ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області (Микола КОРОЛЬ), Ковельському ВП ГУНП у Волинській області (Аркадій НАЙДИЧ), відділу організації несення служби в місті Ковелі управління патрульної поліції у Волинській області (Тарас МИХАЛКО), продовжити проведення регулярних моніторингових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах карантину, а саме стосовно дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, у громадському транспорті;

7. Взяти до уваги, що згідно з пунктом 10 Типового положення про місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 409 та пунктом 10 Положення про Волинську регіональну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 17 липня 2015 року № 292, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Волинській області 29 липня 2015 року за № 21/1431 рішення Регіональної та місцевої комісій, прийняті у межах її повноважень, є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території міста Ковеля.

8. Відділу внутрішньої політики організаційної роботи та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради (Руслана СЕМЕРЕЙ) поінформувати Ковельчан про прийняті рішення в засобах масової інформації.
Голова комісії Олег КІНДЕРСекретар Юрій ДІДКОВСЬКИЙ
 

Читайте також:

02 листопада 2020
Ковель VS Covid
Станом на 10.06.2021 
Захворіли за добу: 12
Одужали за добу: 16
Кількість хворих  в стац. МТМО: 48
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти