Ковельському історичному музею подарували старовинну скриню

Ковельському історичному музею подарували старовинну скриню

Це - старовинна скриня першої третини XX століття, яка належала Панасюк Євдокії Василівні (1927 р.н.), мешканці села Черемошно Ковельського повіту.
 
 У 1937 році  сім’я Панасюків, як трудові емігранти, виїхала у Бессарабію і лише 1940 року повернулися додому на Волинь. Після смерті Євдокії Василівни донька подарувала мамину скриню у музей Ковельської виховної  колонії. Нещодавно заклад закрили  і Юрій Філаретов передав стару скриню у музей.  
Скриня дерев’яна, пофарбована у темно-коричневий колір, окована металевими червоними смугами. На ній жовтою фарбою нанесено літеру « М» ( на жаль, невідомо ким і коли, і що означає у цьому випадку літера). Колись скриня зачинялася на ключ. З боків має металеві ручки для  транспортування.
 
Раніше скриня була невід’ємною частиною традиційного житла українців та виконувала роль звичайної нині шафи-купе, де тримали одяг, рушники, полотно. Вона була важливим компонентом традиційного весільного посагу молодої, вказувала на статки сім’ї нареченої. Здебільшого в скрині зберігали придане дівчини, як правило виготовлене нею самою : вишиті сорочки, блузки, спідниці, рушники і наволочки, сувої домотканого полотна та ін. Її вміст  підтверджував талант і працьовитість дівчини. Так і казали: «Яка скриня, така й господиня». 
 
Такі речі виготовляли до середини XX ст. Нині у подібних скринях, які можна побачити у селах, зберігають здебільшого старі речі. 
 
 
Ковельський історичний музей
 

Читайте також:

13 січня 2022
Ковель VS Covid
Станом на 21.01.2022 
Захворіли за добу: 85
Одужали за добу: 32
Кількість хворих  в стац. МТМО: 28
Фотогалерея
Служба зайнятості
Посилання на сайти